איכות הסביבה מחזור איכות סביבה - גינה קהילתית איכות סביבה - חינוך פח כתום
  איכות הסביבה
  דלג על איכות הסביבה

  איכות הסביבה

  מנהל: אסף אליה

  מזכירה: מירי מלכה

  טלפון מזכירות: 04-6520098

  פקס: 153-4-6520098

  צור קשר איכות הסביבה: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  המאבק בכלבת

  12/08/2018 עודכן בתאריך

  מתחילת שנת 2018 ועד היום התגלו חמישה עשר מקרי כלבת בתחום המועצה מתוך חמישים ושלושה שהתגלו בארץ בכלל. מקרה אחרון התרחש במאי 2018.

   

  על אף הרגיעה בהתפרצות מחלת הכלבת לאחרונה, אנו מצויים בתקופה בה גורי התנים יוצאים עם הוריהם ומתחילים להסתובב בשטח ולכן ילכו ויגדלו המפגשים בין תנים לאדם. נוכח זאת, אנו מעוניינים לאפיין את התנהגות התנים החולים על מנת שנוכל לקבל דיווח ולטפל בכך.

   

  מחלת הכלבת בחיות בר מתאפיינת בהתנהגות חריגה לדוגמא: חוסר פחד מאדם ומכלי רכב, התנהגות שנראית מבולבלת, הליכה לא תקינה, שיתוק גפיים, רעידות, עוויתות, חוסר יציבות, גילוי תוקפנות לא מוסברת וריור מוגבר.

   

  בכל תצפית של אחת מהתופעות הללו בחיות הבר, נבקש לדיווח בזמן אמת למוקד המועצה הזמין 24/7 על מנת שנוכל לנטר ולטפל באירועים אלו. מספר הטלפון של המוקד: 04-6520100.

   

  מעבר לכך, בתקופה הקרובה נמשיך לבצע בתחום המועצה פיזורי פיתיונות המכילים חיסון כנגד כלבת, קרקעיים ואוויריים, דילול תנים וכן יתבצע בעתיד הקרוב סקר מפגעים ומוקדי משיכה של חיות בר בכל יישוביי המועצה.

   

  יש לציין כי מתוך סך כל חיות המחמד הרשומות במועצה כ-99% מחוסנות לכלבת. במידה ואתם שייכים לאחוז החסר, אנא הירתמו למאמץ וחסנו את חיית המחמד שברשותכם.

  עבור לתוכן העמוד