נולדו לרקוד

1/03/2017 עודכן בתאריך

בנות מגמת הבגרות של מרכז המחול בבית האמנויות בעמק יזרעאל, העלו 2 ערבים מרשימים של עבודות אישיות, פרי יצירתן על בימת אולם המופעים בקיבוץ מזרע, מול קהל אוהד של מאות הורים, חברים וחובבי מחול שקיבלו אותן בתשואות רמות. 

 

המופע הורכב מעבודות הבגרות עליהן נבחנות בנות המגמה בכיתה י"ב: התלמידות יוצרות בעצמן את העבודות כולל הכוריאוגרפיה, בחירת הרעיון והמוסיקה, העמדת הרקדניות והתלבושות. הבנות נבחנו כבר במקצועות תיאוריה כגון : תולדות המחול, אנטומיה ומוסיקה ובנוסף ייבחנו גם בשיעור קלאסי וגם בשיעור מודרני. בנות המגמה מכיתה י"א, יוצרות בעצמן ערב מעבודותיהן שהוצג אף הוא להורים במופע באולם ערב קודם לכן. לאה זית, מנהלת בית האמנויות: "התהליך מפרך. בתקופת העבודות האישיות התלמידות נמצאות בבית האמנויות מצאת החמה עד צאת הנשמה. והתוצאות מדהימות. לדעתי צריך הרבה אומץ להביט כל כך עמוק פנימה ולתת למהות שלך ביטוי אמנותי."

 

גבי צפנייה, מנהל מרכזה מחול: " אני מברך את תהליך העבודה של בנות המחול שיוצרות עבודה שכרוכה בכל כך הרבה חשיבה עמוקה, יצירתית, מוסיקלית. יש כאן הרבה התמודדויות בתוך הקבוצה, והעבודה דורשת מהן הרבה סובלנות, ואמפתיה אחת לשניה. אני חושב שלתהליך כזה יכולים להגיע אנשים בעלי חשביה עמוקה ויכולות מנטליות עצומות". ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, הגיע כמדי שנה לצפות בערב. בתחילת המופע ברך את הבנות ואמר: ברכות לתלמידות י"ב שמציגות היום את עבודות הסיום של מגמת המחול- השיא של עבודה ארוכת שנים! דרושה מסירות רבה לצלוח את המסלול המפרך הזה – 20 שעות שבועיות של לימוד וריקוד, וכל זה בנוסף לכל המטלות של בית הספר. זו השקעה מרשימה מאוד והיא מתאפשרת הודות לאהבת המחול, לרצינות, לכשרון שלכן ולמשמעת עצמית מעוררת התפעלות. לכך מתווספת תמיכה משפחתית ועל כך תודה להורים וגם לחברים שמלווים היום! וכמובן – בית האמנויות שלנו – מנהל מרכז המחול – גבי צפניה, נירה טריפון, המורה לקומפוזיציה ולאה זית – מנהלת בית האמנויות וכל צוות הבית, שעוטפים את הבנות בתמיכה ומלווים אותן לאורך הדרך, הרבה שנים, הרבה שעות ולבסוף – תוצאות מעוררות התפעלות".

עבור לתוכן העמוד