מבקרים את השינשינים של העמק

1/03/2017 עודכן בתאריך

ראש המועצה וצוות בכיר של המועצה יצאו לביקור במסגרות ההתנדבות של השינשינים היזרעאלים ברחבי הארץ. כ- 150 צעירים מרחבי העמק בחרו לצאת לשנת שירות או מכינות וזו השנה השביעית בה ראש המועצה מבקר את הצעירים עם צוותו.

 

מובילים בשנת שירות והתנדבות - זו השנה השביעית בה ראש המועצה אייל בצר, מקיים ביקורים במסגרות בהן מתנדבים צעירי העמק היוצאים לשנת שירות ומכינות. השבוע, הגיע ראש המועצה לאזור ירושלים וביקר בכפר הנוער קריית יערים, שם מתנדבת עדי יורופסט מאלון הגליל; מכינת "קול עמי" בקריית יערים בה לומד אוהד זייד מגבעת אלה; קיבוץ פלמ"ח צובה בו מתנדבים ישי גבריאל מכפר יהושע ושחר יקותיאל מעדי, במכינה הירושלמית בה לומדים עמית צ'מקה, גילי ישראלי ולבנה סלע מאלון הגליל, ירין לוינזון וירדן כרמלי מאלוני אבא ושירה עומר משמשית.

 

הצעירים של עמק יזרעאל הם חלק מקבוצה של כ 150 בני העמק שיוצאים מדי שנה להתנדב בפנימיות חינוכיות, פנימיות טיפוליות, בתי ספר שדה של החברה להגנת הטבע, עמותות, גרעינים שונים היושבים בשכונות ובפריפריה ולימודים במכינות קדם צבאיות. ראש המועצה וצוותו פגשו את הצעירים, הקשיבו לשגרת יומם ולמשימות אותן הם ממלאים, התרשמו מהאחריות הרבה שנטלו על עצמם, ומהתרומה לקהילות בהן הם נמצאים. גם מנהלי המסגרות ציינו לשבח את תפקידם המשמעותי של צעירי העמק ואת עשייתם הרבה לקידום וחיזוק האוכלוסיות שאותן הם פוגשים.

 

ראש המועצה, אייל בצר, הודה לצעירים על עשייתם: "מרגש לשמוע את הדברים ולראות בעיניים את עשייתכם. צעירים בגילכם ברחבי העולם עסוקים בעצמם ואילו אתם בוחרים לתרום לקהילה ולחזק את החברה שלנו, העמותות והארגונים זוכים בכח אדם איכותי ואנחנו, כחברה, זוכים באזרחים לעתיד בעלי מודעות חברתית." בצר ציין כי הוא מודע לכך שצעירים רבים מהעמק וממקומות נוספים מעוניינים לעשות שנת שירות וכי הביקוש עולה על ההיצע וכן התייחס גם לסוגיית המיונים הארוכים והכוונה לצמצם בתקציבי שנת השירות. בצר: "המסר העיקרי שצריך להנחות את משרד הביטחון כי צה"ל מקבל את הצעירים כבוגרים אחראים ורציניים יותר. זה הזמן להתעורר ולהכיר במפעל שנת השירות כנכס אדיר וחיוני של מדינת ישראל ולתקצב אותו בהתאם ובכך לאפשר לכל מי שרוצה לתרום ומתאים – פשוט לתרום."

עבור לתוכן העמוד