תזמורות העמק

29/03/2017 עודכן בתאריך

את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק - כנס התזמורות המועצתי של עמק יזרעאל, שהפך כבר למסורת שנתית, התקיים גם השנה באולם המופעים יפעת, בהשתתפות תלמידי בתי הספר "יחד" גבעת אלה, "מרחבים" כפר יהושע ו"רעים" שמשית. בנוסף, הופיעו על הבמה תלמידי בית האמנויות המשתתפים בהרכב הביג בנד. בעמק יזרעאל, רואים חשיבות רבה בהענקת חינוך מוסיקלי לתלמידים בכל שכבות הגיל – מהגן ועד לתיכון, כולל הגשה לבגרות. בבתי הספר של היסודיים של העמק, מנגנים יותר ממאתיים תלמידים בכלים תזמורתיים – כינור, צ'לו, חליל צד, קלרינט, סקסופון, חצוצרה, טרומבון. 

 

התלמידים המנגנים מעשירים את תרבות בית הספר בנגינתם בטקסים ואירועים מיוחדים, ביניהם גם ארועים מועצתיים. תלמידי בתי הספר בעמק יזרעאל, השייכים לפרוייקט בית ספר מנגן, זוכים לחשיפה למגוון רחב של כלים והתלמידים המצטיינים יכולים להמשיך להתקדם בבית האמנויות עד לרסיטל בגרות בנגינה. לאה זית, מנהלת בית האמנויות אמרה השבוע: "לא קל לקיים תזמורת בית ספרית בתוך מערכת בית הספר והדבר אינו מובן מאליו, אנו מלאי הערכה לתמיכה הבית ספרית לה זוכה הפרוייקט וכמובן למאמצי התלמידים".

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, אמר השבוע: "הנגינה בכלי התזמורת דורשת אימון אישי בבית, וההצלחה תלויה גם בתמיכת ההורים. תודה לכם תלמידים יקרים, על האהבה למוסיקה והמסירות לתחום, למורים ולצוות בית האמנויות. מדי שנה אני מבקר ומשתתף בקונצרטים, פעילויות מגוונות של תלמידי המחול והמוסיקה, הפקות בית ספריות ושפע של ארועים נוספים – בכולם, המוסיקה משמחת ומרחיבה את הלב, מעניקה לכולנו שעות של קורת רוח והנאה רבה".

 

בזה אחר זה עלו הרכבים בית ספריים וניגנו על בימת אולם המופעים ביפעת, לאחר הכנות ארוכות וחזרות. התלמידים הצעירים זכו לתשואות ופרגון רב מהקהל הרב – ההורים, צוותי בתי הספר ובית האמנויות.

עבור לתוכן העמוד