נצחון הרוח – אלפים רכבו במסע גלגלים של תקווה

גם צביקה לוי, חתן פרס העמק ופרס ישראל לשנת 2017, השלים את המסע בליווי חבריו
2/04/2017 עודכן בתאריך

אלפים יצאו בשבת האחרונה לארוע הספורטיבי הגדול: מסע "גלגלים של תקווה". עמותת "אתגרים" בשיתוף המועצה האזורית עמק יזרעאל ובחסות בנק הפועלים, הזניקה הבוקר בפעם ה- 15 ברציפות את אירוע הספורט המוביל מסוגו – בו רוכבים אלפי רוכבי אופניים, יחידים קבוצות ומשפחות, לצד בעלי מוגבלויות.


השנה לראשונה התווספו למסלולי רכיבת כביש ושטח גם מסלולי ריצת שטח עממיים. משפחות עם ילדים בכל הרמות והגילאים, ספורטאים מקצועיים, קבוצות רכיבה וריצה ועוד, יצאו לדרך בשעות הבוקר המוקדמות. תוספת מרגשת למסע: צביקה לוי, מקיבוץ יפעת, חתן פרס העמק לשנת 2016 ופרס ישראל לשנת 2017, יצא למסע על גבי עגלה מיוחדת שנבנתה על ידי חבריו מהעמק, בליווי שיירת עוזרים, שני רופאים, רוכבים וגם חבר הכנסת חיים ילין, מ"יש עתיד" שרכב לצידו. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, הזניק את המסע, ברך את צביקה לוי על הנחישות ולחברים המלווים אותו. עוד הודה בצר למשטרת ישראל שנפרשה לכל אורך העמק במטרה לקיים מסע בטוח ונוח: "אתם רוכבים בתקופה הכי יפה בעמק – הכל פורח ומרהיב – נסיעה טובה".

 

אלפי הרוכבים רכבו לצד ילדים ומבוגרים עם מוגבלויות, במטרה לגייס משאבים ולהעלות את מודעות הציבור להעצמתם ושילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה באמצעות ספורט ופעילות אתגרית בטבע. השנה כלל מסע "גלגלים של תקווה" 6 מקצים שונים: שלושה מסלולי רכיבה ושלושה מסלולי ריצת שטח. בסיום הפעילות נערך הפנינג הפתוח למשתתפים שיכלול מופע מוסיקלי, יריד מוצרי ספורט והפעלות נוספות. מנכ"ל עמותת אתגרים, אבנר בלקנאי: "אנו גאים ונרגשים להמשיך את המסורת הנהדרת ביחד עם המועצה האזורית עמק יזרעאל ושותפינו הנוספים לדרך, באירוע חברתי המוביל מסוגו והמרגש בישראל למען רוכבי אתגרים, לצד המאמץ הפיזי, המשתתפים נהנים מהתרומה לקהילה ולהעצמתם של חברי "אתגרים", הממשיכים לפרוץ גבולות מדי יום

עבור לתוכן העמוד