בפעם השנייה:

3/05/2017 עודכן בתאריך

מרוץ נוה עמיאל השני למען ילדי שמחה לילד התקיים בסוף השבוע האחרון בכפר הנוער נוה עמיאל שבעמק יזרעאל. כ500 רצים מהארץ כולה השכימו קום והגיעו אל הכפר לרוץ בשדות העמק. אל המרוץ הגיע גם ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר שאף הזניק את המקצה העממי.

 

בבוקר המרוץ הגיעו אל הכפר קבוצות ריצה מהעמק, תושבי הסביבה ותושבי שדה יעקב עם משפחותיהם, קבוצות ריצה מכפרי נוער ופנימיות, חיילים, בוגרי כפר הנוער ועוד. בנוסף להפקת המרוץ המקצועית במקום התקיים הפנינג לילדים וחניכי הכפר הפעילו דוכני מכירה של תוצרי המגמות המקצועיות של בית הספר בכפר הנוער.

 

עדיאל בר שלום, מנהל כפר הנוער, אמר השבוע: "מציאות בה כפר הנוער, שנמצא תחת מועצת עמק יזרעאל, תורם לחיי התרבות והפנאי של תושבי האזור היא מציאות אותה אנו שואפים להנחיל ולקבע. הנוכחות המרשימה של רצים מכל הארץ ושל תושבי האזור גרמו לגאווה גדולה בקרב חניכי הכפר ורוממו את רוחם. האווירה הייתה אווירת חג".

 

ערב המרוץ הגיע לכפר גזאצ'ו יוסף, בוגר כפר הנוער נוה עמיאל, עם קבוצת הריצה אותה מאמן משוהם. גזאצ'ו הוא אצן ישראלי המתמחה בריצות בינוניות וארוכות, זכה 24 פעמים בתואר אלוף ישראל, השיאן הנוכחי בריצות בינוניות, שבר שיא בין לאומי. בבוקר יום שישי גזאצ'ו השתתף במרוץ במקצה ה10 ק"מ והגיע כמובן במקום הראשון בתוצאה מרשימה של 36 דק'. 'לא עצמתי עין בלילה שקדם למרוץ, התרגשתי כל כך לישון בכפר בו התחנכתי לפני 23 שנים והיום אני מגיע כמאמן ריצה שמשתתף באירוע של הכפר, היה לי לכבוד לרוץ במרוץ ואני בטוח שאבוא גם בשנה הבאה'. החניכים שמעו בערב יום חמישי שיחה מפיו של גיזאצ'ו בה סיפר להם על קורות חייו והתהליך שעבר בנוה עמיאל. הוא אמר להם שלשאוף גבוה, להאמין בעצמם ולא לתת למכשולים שבדרך להפיל אותם.

 

המרוץ הוקדש לילדי עמותת "שמחה לילד" המתמודדים יום- יום עם מחלות כרוניות. מתנדבי עמותת "שמחה לילד" מלווים באופן פרטני את הילדים החולים לאורך השנה. המרוץ היה אירוע שיא בפעילות השנתית של העמותה והפגיש בין כל הילדים והמתנדבים. מרגש במיוחד היה  מקצה ה-300 מ' , אליו יצאו ילדי שמחה לילד על כסאות הגלגלים בליווי חניכי הכפר מוקפים בכל באי האירוע. מנהל כפר הנוער, עדיאל בר שלום סיכם את החוויה ואמר: "כשהקמנו את תכנית המצוינות בספורט לפני שנתיים יחד עם עמותת "ספורט- גשר לחינוך", לא שיערנו שחניכי התכנית יובילו כעבור שנתיים מרוץ כה מכובד ומרשים. היום ראו עינינו נכוחה את מה שפינו מנסה לומר כבר שנתייםשהספורט הוא כלי מופלא לסייע לנו להיות אנשים טובים יותר, מצוינים יותר וערכיים יותר. כשקצין בכיר מיחידה מובחרת משתף בהתרגשות שהיום הוא קיבל שיעור ענק בערכים וציונות- דיינו". 

עבור לתוכן העמוד