פנים חדשות במחלקת הנוער בעמק יזרעאל

17/05/2017 עודכן בתאריך

תום אלבו, (31), מקיבוץ רשפים, נכנס החודש לתפקידו כמנהל מחלקת הנוער של המועצה האזורית עמק יזרעאל. אלבו, שימש ב 3 השנים האחרונות כמנהל היחידה למניעת התנהגויות סיכון במועצה האזורית זבולון, במסגרת עבודתו, הוביל שיתופי פעולה עם יישובי המועצה, משרדי ממשלה וכן מערכות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות. עוד עסק אלבו בגיוסי כספים ושיתופי פעולה עם עמותות שונות. אלבו מחליף בתפקיד את מיה בירמן שניהלה את המחלקה בעשר השנים האחרונות והובילה מפעלי נוער רבים – טיולים, מסעות, סמינרים, פעולות יישוביות, הכשרות בעלי תפקידים ועוד שלל מיזמים ועשייה רב תחומית. בשנה האחרונה, הובילה מחלקת הנוער בראשותה של בירמן את פרוייקט "שביל יזרעאל קק"ל" – במסגרתו הגו, יזמו וביצעו את השביל בעזרת שותפים רבים, במטרה לאגד את קהילות העמק לסיפור יזרעאלי אחד.

 

חנה פרידמן, סגנית ראש המועצה ומי שאמונה על תחום הקהילה והנוער, הודתה למיה על תפקידה: "מיה מילאה את התפקיד במשך כעשור והטביעה את חותמה על המחלקה בדרך מרשימה מאד. המחלקה בניהולה עשתה קפיצת דרך משמעותית – הרחבת ההתייחסות לצרכי כלל הנוער במועצה תוך פיתוח מערך פעילויות מגוונות וחדשות לבני הנוער בישובים, חיזוק תנועות הנוער, בניית שיתופי פעולה בתוך המועצה עם מחלקות שונות על מנת לקדם נושאים רבים בתחום הנוער וכן שימור ומינוף כל מפעלי הנוער לדורותיו. מיה גם הובילה לזכייתה של המחלקה בפרס יחידת נוער מצטיינת.

 

בפעילותה השוטפת של המחלקה, מדי שנה, בשלל ארועים, יצאו אלפי בני נוער לפעילויות, ימי שיא, טיולים, סמינרים ומסעות. כל ארוע כזה הצריך הערכות לוגיסטית בהיקפי ענק, עבודה מול עשרות גורמים, קשר עם הורים ובני משפחה ואחריות עצומה. את הכל עשתה מיה בנועם הליכות, ביסודיות ובהצלחה רבה".

 

במכתב סיכום שהוציאה בירמן לצוות המועצה, כתבה בין היתר: "תודה לחברי הצוות המוביל במחלקת הנוער לאורך השנים שיחד איתי הובילו, השפיעו ועשו דברים שאינם מובנים מאליו, תודה לכל המד"בים ובעלי התפקידים בישובים, בעלי התפקידים בבתי הספר ובמועצה, שותפים בתנועות הנוער ובארגונים הארציים. תודה לכל מי שהפעילות החינוכית הזו הייתה חשובה"בירמן עברה לתפקיד חדש במפעם עמק יזרעאל והיא משמשת שם כרכזת הדרכה אזורית, במסגרת תפקידה אחראית בירמן על הכשרות משרד הפנים לרשויות מקומיות באזור הצפון. בישיבת המועצה האחרונה, הציג ראש המועצה את מחליפה של מיה – תום אלבו ואיחל לו הצלחה בתפקידו. "מחלקת הנוער איננה ככל מחלקות המועצה, הנוער הוא העתיד שלנו וזו מחלקה חשובה ומהותית מאוד. הצלחתו של תום בתפקיד היא הצלחת כולנו. אני מודה למיה על תפקידה ועל עשייתה הנפלאה לאורך השנים ובטוח שתצליח בתפקידה החדש" סיכם בצר.

עבור לתוכן העמוד