היסטוריה בקיבוץ מזרע

בטקס חגיגי הניחו אבן פינה לשכונת "עמקים" החדשה
28/06/2017 עודכן בתאריך

בטקס חגיגי במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ח"כ איתן ברושי, הנהלת הקיבוץ, חברים ואורחים, הניחו בקיבוץ מזרע אבן פינה לשכונת "עמקים" – שכונת ההרחבה של קיבוץ מזרע הוותיק.

 

יוסי עמיר, מוותיקי הקיבוץ, סיפר על התהליך: "מזה מספר שנים נפתחה ההרשמה לשכונת בנים במזרע. באופן מיידי, נרשמו 80 משפחות. החל תהליך של קבלת בנים לקיבוץ. הקליטה נעשתה בשני מוקדים – הן בבתים ישנים בקיבוץ שהוקצו לבנים והן בשכונת עמקים בה צפויות להבנות 31 יחידות דיור. בתהליך זה - נקלטו 50 משפחות שהביאו איתן קרוב ל 90 ילדים. צמיחה משמעותית ומרגשת". ראש המועצה האזורית עמק יזרעל, אייל בצר, ברך את חברי הקיבוץ ואמר: "מרגש ומשמח לראות את הבנים של מזרע שבים הביתה, בהתלהבות רבה כל כך הביתה. זה מעיד על השורשיות, הבית החם שמזרע מאפשרת לבניה ונכדיה – מרחיב את הלב לראות את הדור החמישי של קיבוץ מזרע, חוזר הביתה וגדל פה, בשדות העמק שלנו, בין החמניות לחיטה, בבית החם שמזרע מהווה כבר שנים לחבריה ולבניה."

 

השכונה נקראת על שם בית הספר התיכון הישן של קיבוץ מזרע שפונה ויהפוך לשכונה ובמקביל, הולכת ונשלמת בנייתו של בית הספר עמקים תבור שעבר שדרוגים משמעותיים בשנים האחרונות, מצפון לשכונה. מזה מספר שנים טורחים על תהליך הקמת השכונה הנהלת הקיבוץ, לצוות ההקמה ואגף ההנדסה במועצה האזורית. זוהי הפעם הראשונה בתולדות היישוב שנוסד בשנת 1923 על ידי קבוצת חלוצים מרוסיה, פולין וגרמניה.

עבור לתוכן העמוד