תומכים במאבק הנכים

12/07/2017 עודכן בתאריך

 

בסוף השבוע האחרון התקיים במועצה האזורית עמק יזרעאל מפגש אזורי להעלאת מודעות למאבק הנכים. המפגש הוא פרי יוזמה ושיתוף פעולה בין המועצה האזורית, עמותת "נכה לא חצי בן אדם" ונציגם באזור עמק יזרעאל – רפאל אגיאון, תושב עין דור הסובל ממחלת ניוון שרירים ומשמש כנציג צפוני של העמותה.

 

לפני מספר שבועות, פגש אגיאון את ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר ושיתף אותו במאבק. השניים החליטו כי לצורך העלאת המודעות האזורית, יתקיים מפגש בנושא אליו יוזמנו תושבים והציבור הרחב ובמסגרתו ניתן יהיה ללמוד יותר על המאבק ולסייע ככל הניתן.

 

במפגש האזורי, סיפרו רפאל וחבריו מהעמותה, על הצעדים בהם הינם נוקטים בשנה האחרונה, כחלק מהמאבק הציבורי אותו הם מובילים יחד, בכדי להעלות את קצבאות הנכות עד לגובה שכר המינימום.

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך על המפגש ואמר: "מאבק הנכים איננו רק של הנכים אלא מאבק על דמותה של החברה כולה. כל חברה נבחנת ביחסה למיעוטים וחלשים. לא ייתכן שישחקו בצורה כה כואבת את קצבתם של הנכים, זכותם לחיות בכבוד כמו כל אזרח אחר. נמשיך לעמוד לרשות העמותה ונפעל להעלאת המודעות. תודה לרפאל אגיאון ולחבריו שהביאו לשולחננו את הנושא ופועלים במלוא עוזם לשינוי". רפאל אגיאון, מעין דור, פעיל העמותה באזור צפון- גליל ועמקים, הודה לראש המועצה על התגייסותו למאבק והבטיח להמשיך לפעול בנחישות בנושא.

עבור לתוכן העמוד