נפרדים מדוד חורש

30/08/2017 עודכן בתאריך

המנהל לחינוך התיישבותי העניק השבוע פרס מפעל חיים לדוד חורש. את חורש מחליפה גליה אלף, שנכנסת לתפקידה בימים אלה

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, נפרד מדוד חורש - מנהל כפר הנוער ויצ"ו נהלל בשני העשורים האחרונים. בצר הודה לחורש שהיה ליבו הפועם של כפר הנוער, פיתח אותו וטיפח דורות של תלמידים. לא רק במועצה מוקירים את פועלו של חורש - לחורש, הוענקה ע"י המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך תעודת הוקרה על מפעל חיים!

במסגרת טקס הענקת פרס החינוך של המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך, הוענקה לחורש תעודת הוקרה על מפעל חיים. כפר הנוער מונה כ-200 עובדים וכ- 1400 תלמידים, מתוכם 250 מתחנכים במסגרת פנימייה.

 

ד"ר בני פישר, מנהל המינהל ובעז קלומבוס, מחמ"ד המינהל ויו"ר ועדת הפרס העניקו לדוד את התעודה ונימקו את בחירתם: "באישיותו ובסגנון הניהולי המאפיין אותו, משלב דוד מנהיגות חינוכית אבהית ומוביל דרך, מתוך אמונה והדגשת דוגמא אישית שיטתו התבססה תמיד על – שיחות אישיות, סדנאות, השתלמויות, דוגמא אישית והרבה מאוד פנייה לרגש לאורך חייו שימש דוד בתפקידים שונים ומגוונים, סגנון המנהיגות החינוכית של דוד הביאה להישגים רבים ומכובדים.
כיום עם פרישתו לגמלאות, מהווה כפר הנוער ויצו נהלל מסגרת חינוכית לתפארת, המוביל את השילוב בין אוכלוסיית העמק החזקה והמובילה עם אוכלוסיית חניכי הפנימייה מהארץ ומרחבי העולם

 

גליה אלף, נבחרה לתפקיד ותנהל את כפר הנוער עם פתיחת שנת הלימודים הקרובה. גליה נולדה וגדלה בעמק יזרעאל והיא בוגרת החינוך הפנימייתי. היא התחנכה (בחט"ב) בכפר הנוער ויצו ניר העמק כתלמידה אקסטרנית ובתיכון למדה בפנימייה לחינוך סביבתי במדרשת שדה בוקר.


בתפקידיה האחרונים גליה שימשה כסגנית מנהל בית ספר על יסודי משגב, מנהלת מינהלת קמפוס של שלושה תיכונים במשגב וסמנכ"לית עמותת מרכז מעשה במשך שמונה שנים (עד 2012)

 

ד"ר בני פישר, מנהל המינהל, אמר בטקס: "הזוכים בפרס החינוך ומפעל חיים, משתייכים לקבוצה איכותית של אנשי חינוך ומוסדות חינוך מעוררי השראה המציגים מודל של מנהיגות, נתינה והצלחה בהישגים לימודיים בהנחלת ערכים, בטיפוח אקלים חברתי ובגיבוש צוות מקצועי מסור שמובילים את התלמידים להצלחה אני מאחל לדוד המשך עשיה ותרומה בשה החינוך ומאחל הצלחה לגליה אלף, המנהלת הנכנסת של כפר הנוער"

 

נימוקי ועדת הפרס:

תעודת הוקרה על מפעל חיים מוענקת לדוד חורש:
דוד חורש יליד שנת 1945 נולד במסע העלייה של הוריו מקפריסין לישראל. דוד התחנך בכפר סיטרין ובכיתה י"ב וי"ג עבר דוד ללמוד במחזור הראשון של סמינר מורים בכפר אברהם שבפתח תקווה. בשנת 1975 הקים דוד שלושה בתי ילדים עבור המפעל להכשרת ישראל בעפולה, בטבעון ובכרמיאל. בשנת 1980 הקים ביחד עם ראש המועצה של מגדל העמק את ביה"ס, "מרכז חינוכי חברתי והכשרה מקצועית מגדל העמק". בשנת 1988 החל דוד את דרכו בויצ"ו בכפר הנוער אחוזת ילדים, כמנהל הכפר. החל משנת 1997 דוד מתפקד כמנהל כפר הנוער ויצ"ו נהלל, המונה כ-200 עובדים ו-1400 חניכים מתוכם 250 ילדי פנימייה. משנתו ודרכו החינוכית של דוד הושפעה מיאנוש קורצ'אק ומתלמידיו שמעון זקס וראובן כהנא משנה הטוענת כי יש לכבד ולהאמין בכל אדם ללא קשר לגילו או למצבו, שיש להשקיע בחלש ולשלבו במערכות הרגילות, שיש וניתן להניע עובדים ע"י גיוסם למשימה, הענקת דוגמא אישית של נאה דורש, נאה מקיים ושיתופם לכל אורך הדרך. באישיותו ובסגנון הניהולי המאפיין אותו, משלב דוד מנהיגות חינוכית אבהית ומוביל דרך, מתוך אמונה והדגשת דוגמא אישית. שיטתו התבססה תמיד על – שיחות אישיות, סדנאות, השתלמויות, דוגמא אישית והרבה מאוד פנייה לרגש. לאורך חייו שימש דוד בתפקידים שונים ומגוונים, סגנון המנהיגות החינוכית של דוד הביאה להישגים רבים ומכובדים. כיום עם פרישתו לגמלאות, מהווה כפר הנוער ויצו נהלל מסגרת חינוכית לתפארת, המוביל את השילוב בין אוכלוסיית העמק עם אוכלוסיית תלמידי הפנימייה מהארץ ומרחבי העולם".

עבור לתוכן העמוד