אור גדול - חנוכה ביישובי העמק

19/12/2017 עודכן בתאריך

אור גדול - חנוכה ביישובי עמק יזרעאל – מירוץ הלפיד המסורתי של אחוזת ברק, חגיגות ביישובים, בקהילות ובבתי הספר, העולים החדשים של העמק הדליקו לראשונה חנוכייה בארץ הקודם וגם - יריד הזדהות ואיסוף כספים למאבק בכוונה להקים שדה משלים בעמק.

 

חג של אור ביישובי המועצה ובקהילות העמק – בתי הספר חגגו במירוצי הלפיד המסורתיים, גם תושבי היישוב אחוזת ברק, יצאו כמדי שנה, למירוץ הלפיד המסורתי. במסגרת המירוץ, הגיעו לבית המועצה ופגשו את ראש המועצה האזורית – אייל בצר, שברך אותם וקיבל מהם את חולצת המירוץ. גם בבית הספר העל אזורי, קיימו מירוץ לפיד שמח ומרגש.

 

העולים החדשים במרחביה חגגו יחד חנוכה ראשון בישראל, עם רכזת הקליטה, שירה רגב , סגנית ראש המועצה, חנה פרידמן ומזכירת המועצה הדתית חיה קליגר, שהעניקה לעולים שי חנוכיה. העולים המשיכו לטיול בעתלית וגם בחוות התבלינים בבית לחם שם זכו לארוח כיד המלך.

 

בקיבוץ גזית – חגגו יחדיו ערב של אור: משפחות מהקיבוץ הזמינו חברים וותיקים שבניהם לא גרים בקיבוץ, בודדים/ות אלמנים/ות, ניצולי שואה ומשפחות חדשות בקיבוץ - להדלקת נר ראשון של חנוכה באווירה ביתית ומשפחתית. כ- 200 איש לקחו חלק בערב חנוכה משמח, טעים ונעים.

 

בציפורי, התארחו תושבי היישוב בפנימיית סנטה אנה שביישוב, לארוע שהיווה שיא למפגשים קודמים של קהילת ציפורי וילדי המנזר – חגיגה משותפת של חנוכה וחג המולד - חגיגה של אור וקרוב לבבות. אנשי ציפורי וילדי המנזר שרו יחדיו את שירי החגים, ברכו רקדו וקינחו בשוקולדים וסופגניות. הארוע התקיים הודות ליוזמתה המבורכת של מנהלת הפנימיה ג'ורג'ט.

 

בקיבוץ גבת, ערכו יריד הזדהות ואיסוף כספים למאבק נגד הקמת שדה משלים לנתב"ג בעמק. הארוע חתם שבוע של צעדות יומיות של תלמידים ותושבי העמק שצעדו מדי בוקר לבית הספר כשהם אוחזים שלטי התנגדות ומחאה נגד הכוונה להקים בעמק שדה. לימי הצעידה הצטרפו גם ראש המועצה האזורית אייל בצר וחבר הכנסת איתן ברושי.

 

עוד ברחבי המועצה – תהלוכות לפידים ביישובים, חגיגות משותפות, סיורי חנוכיות בצפת ובירושלים, מפגשים רב דוריים, הדלקת נרות משותפת והמון לביבות וסופגניות. גם בבית המועצה התכנסו יחד בכל אחד מימי החג וקיימו הדלקת נרות משותפת מדי יום. חג שמח!

עבור לתוכן העמוד