אלוף פיקוד העורף, תמיר ידעי

2/01/2018 עודכן בתאריך

אלוף פיקוד העורף, תמיר ידעי, ביקר ביום א' השבוע במועצה האזורית עמק יזרעאל ונפגש עם ראש המועצה האזורית, אייל בצר. האלוף ידעי, יחד עם מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף, אל"מ צביקה צורן, ומנהל מרחב תבור של רשות החירום הלאומית, יאסר גדבאן, נציגי היקל"ר ועוד, סיירו במחסני החירום של המועצה והתרשמו מההצטיידות המועצתית לחירום. כמו כן, נערכה לאלוף ולאורחים הדגמה של חילוף לכודים מתוך הריסות וכן מתוך רכב בוער, בה פעלו יחידות הכיבוי, החילוץ וההצלה של המועצה, אנשי מחלקת הבטחון ומתנדבים. האלוף התרשם ממרכז ניהול המשברים החדש שבנתה המועצה בשנה האחרונה – מבנה ממוגן אליו הועברה מחלקת הבטחון וכן מוקד המועצה, וכן מאמצעים נוספים בהם מצויידת המועצה – חפ"ק נייד לחירום ומזל"ט שפועל מהאויר במקרי חירום וכן בארועים בטחוניים מסוגים שונים.

 

מנהל מחלקת הבטחון – משה אלקנה, סקר בפני האלוף ידעי ומנהל מרחב צפון של רח"ל – רשות החירום הלאומית, את תפיסת ההפעלה של המועצה לחירום וכן סיפר על תרגיל החירום רחב ההיקף שקיימה המועצה לאחרונה, בשיתוף היישובים וצוותי החירום הפועלים בהם.

 

האלוף ידעי התרשם מאוד מהעשייה ושיבח את המוכנות לחירום ברחבי המועצה האזורית, לדברי ידעי "הפעילות בעמק יזרעאל מהווה מודל לחיקוי, חשוב לדעת שיש על מי לסמוך בחירום".

עבור לתוכן העמוד