מכשירים מערך מתנדבים לחירום

10/01/2018 עודכן בתאריך

הכשרת צוות לניהול מערך ההתנדבות בשעת חרום התקיימה השבוע במועצה, בהובלת ענת ירון, מנהלת המחלקה להתנדבות שהקימה צוות לניהול התנדבות בחירום. הצוות יקים ויפעיל מוקד לגיוס וקליטת מתנדבים והפנייתם לצרכים ולמשימות שיעלו מהשטח בעת הצורך.

 

עידו דורי, סגן ראש המועצה וראש מטה מל"ח (משק לשעת חרום), בירך את המשתתפים בהכשרה והדגיש את חשיבות ההיערכות המוקדמת לנושא זה.

 

"התנדבות התושבים היא אחת מאבני היסוד של החוסן האישי והחברתי באירועי משבר וחירום. ניהול התנדבות ומתנדבים באירועי חירום ואסון, כגון  - מלחמות, רעידת אדמה, דליפת חומרים מסוכנים, וכד' - הינה אחת המשימות המורכבות שמונחות על כתפי המועצה. " הסבירה ענת.

 

כדי להצליח בהפעלת מערך התנדבות יעיל ומיטבי גם בשעת חירום, נכתב נוהל להפעלת מערך המתנדבים בחירום, שמתבסס על תרחישי האיום, על הצרכים הצפויים בחירום ועל המשאבים הקיימים במועצה.

 

הצוות שהוקם מורכב מ 20 עובדי מועצה ומתנדבים, שנרתמו לרעיון ולמשימה ומחויבים מאד למטרה חשובה זו. הכשרה זו הייתה הראשונה מבין שלושה מפגשים שיקיים הצוות עד חופשת הפסח, בכוונה להשלים את תהליך הלמידה והתרגול ולוודא את מוכנות המועצה גם בתחום חשוב זה.

עבור לתוכן העמוד