מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב ומנהלת המחוז, דר' אורנה שמחון

30/01/2018 עודכן בתאריך

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב ומנהלת מחוז צפון, דר' אורנה שמחון, ביקרו במועצה ונפגשו עם ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, הנהלת המועצה הבכירה, צוות אגף החינוך בראשותה של רחל שחורי , נציגי מחוז הצפון והמינהל חינוך התיישבותי ומנהלי בתי הספר היסודיים והתיכונים בעמק ונציגי הגיל הרך.

 

הביקור נפתח בסקירה קצרה של ראש המועצה אייל בצר, שסיפר על המועצה ואמר: "אנחנו מארחים היום במועצה את המנכ"ל של המשרד החשוב ביותר – משרד החינוך, במועצה האזורית עמק יזרעאל החינוך עומד בראש סדר העדיפויות וחצי מתקציב המועצה מוקדש לתחום זה, הן למערכת הפורמלית והן לחינוך החברתי".

 

מנהלת אגף החינוך, רחל שחורי, הציגה את מערכת החינוך של המועצה הכוללת כ- 100 מוסדות חינוך – כ-81 גנים, 15 בתי ספר יסודיים ו-5 בתי ספר תיכוניים והציגה את עיקרי פעילות האגף: בניית תוכנית אסטרטגית רב שנתית לחינוך בליווי דר' גדי ביאליק ובשיתוף הקהילות, בית ספר של החופש הגדול והחגים, PBL למידה על פי פרוייקטים, תכנית ניצנים, חוג לכל ילד, תוכנית בית ספר מנגן, הטמעת ספרים דיגיטליים והצטיידות טכנולוגית בבתי הספר, תכנית לשיפור השיח באנגלית, תוכנית "משחק הוגן" להגברת מוגנות תוכנית "גן חוץ" בגני הילדים, קידום אמנות ומוסיקה בגני הילדים, השתלמויות מקצועיות בשיתוף הפיקוח. עוד ציינה שחורי כי בתי הספר וגני הילדים בעמק ירוקים וירוקים מתמיד, בהתאם לתקני המשרד להגנת הסביבה.

 

עוד הוצגה לאבואב הפעילות הענפה בתחום הנוער במועצה: תנועות נוער ופעילות שנתית עשירה, קידום מועצת נוער אזורית, פורום ועדות נוער אזורי, תוכנית "אתגרים" לחברה הבדואית, מנהל התנדבות רשותי, שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים, עידוד ליציאה לשנת שירות, שביל יזרעאל קק"ל – מגוון פעילויות וטיפוח מועדוני נוער ביישובים.

 

בפני אבואב הוצגו צרכי המערכת בעמק והאתגרים עימם מתמודדים המנהלים במסגרות השונות. בהמשך הביקור נערך שיח פתוח בין מנהלי בתי הספר לבין מנכ"ל משרד החינוך .

אבואב הראה שליטה מלאה בנתונים והמידע על מערכת החינוך בעמק והחמיא לראש המועצה על אופן ניהולה של מערכת החינוך, על הישגיה המרשימים הן בתחום האקדמי והן בתחום הקהילתי וערכי.

 

רחל שחורי, מנהלת אגף החינוך במועצה, סיכמה את הביקור ואמרה: "אנו רואים בביקור הזדמנות להציג בגאווה את מערכת החינוך שלנו: את מנהלי מערכות החינוך המייצגים את כל צוותי החינוך ועבודתם הרצינית והמחוייבת. אנו מקווים כי מעבר להערכה לעבודת החינוך הנעשית בעמק, הצלחנו לעורר את סקרנותו של המנכ"ל וצוותו שתביא אותם לביקור בשטח בגני הילדים ובבתי הספר"

עבור לתוכן העמוד