בעמק יזרעאל משלבים כוחות ומגשימים חלומות

7/03/2018 עודכן בתאריך

חגיגה של התנדבות, יזמות ועשייה קהילתית בכנס משלבים כוחות 2018, שהופק ע"י אגף קהילה ורווחה של המועצה האזורית עמק יזרעאל. בכנס, שנערך ביום שלישי בערב, הוצגו היוזמות הקהילתיות מעוררות ההשראה של יישובי העמק. בתערוכה ניכרת העשייה היצירתית, שמשקפת את הסולידריות והאחריות החברתית.

 

מיזמים אלו התבססו על משאבים וכוחות יישוביים המחזקים את הקשרים הבינאישיים ובכך תורמים לחוסן הקהילתי. 32 ישובים הציגו כ-40 פרויקטים אשר נסובו סביב מגוון רחב של אוכלוסיות יעד, החל ממשחקיות שהוקמו על ידי הקהילה ועד פרויקטים רב דוריים המחזקים את הקשר בין הדור הצעיר לוותיק.

 

הפעילים הקהילתיים ובעלי התפקידים ביישובים, אשר יזמו לאורך כל השנה ביישוביהם ופעלו למען קהילותיהם, הציגו את המיזם הקהילתי הנבחר לשאר הנוכחים. לדברי הפעילים הלמידה ההדדית הייתה רבה ומועילה והעמיקה בהם את התחושה כי פועלם משמעותי וחשוב לקהילה, ומעבר לכך שהם חלק מעשייה מועצתית.

 

לדברי מרכזת התכנית "משלבים כוחות", עו"ס ליאת בן משה, התוכנית מאפשרת לשלב בין משאבים יישוביים למועצתיים, שביחד מביאים את רוח היזמות וההתנדבות הקיימת לכדי עשיה. המועצה סייעה השנה בליווי, הדרכה ותקצוב של עשרות פרויקטים.

 

הנוכחים זכו להצצה לעבודה קהילתית באגף קהילה ורווחה. הם הוזמנו לסדנאות קצרות בהדרכת העובדות הסוציאליות הקהילתיות: מרכז דיאלוג וגישור בקהילה, המחלקה להתנדבות, מכללת קהילה פעילה המכשירה את הוועדות ביישובים, חוסן קהילתי סביב חירום, וחשיפה לתחום ותיקים.

 

לאחר מכן ערן רוזן, מייסד שותף ומנכ"ל BKIND שיתף את הנוכחים בסיפורו האישי מעורר ההשראה על האתגרים וההצלחות, על הגשמת החלום לעשות ולהנכיח את עשיית הטוב והדרך להקמת מיזם חברתי עם משמעות. כל הנוכחים המשתתפים קיבלו כרטיסי BKIND שמטרתם להגביר עשיית מעשים טובים .

 

סגנית ראש המועצה, חנה פרידמן, אשר אמונה על תחומי הקהילה במועצה ברכה על המקצועיות והיצירתיות שבאה לידי ביטוי בכנס והודתה למנהלת אגף קהילה ורווחה, אתי גפן המובילה את תכנית "משלבים כוחות" בשנים האחרונות, לצד תכניות נוספות המעצימות את הקהילה.

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל – אייל בצר, ברך את המשתתפים בכנס והשווה את העשייה והיוזמה לחקלאות בעמק, "הכל צומח מלמטה ויש להשקות ולדשן, כך גם העשייה הקהילתית שצומחת מתוך הישובים ויש לעודד אותה, כפי שנעשה במועצה שמעודדת ומסייעת במימון, בכדי להביא ליישום הרעיונות והפיכתם לפרויקטים. בכנס נוצר שילוב כוחות ורעיונות של היוזמים, החולמים והמגשימים. המועצה פועלת לחיזוק הקהילה והישובים והשמיים הם הגבול".

עבור לתוכן העמוד