מתנדבי "ארץ חדשה" מנקים את העמק

7/03/2018 עודכן בתאריך

מתנדבי מיזם "ארץ חדשה", מרביתם תושבי עמק יזרעאל, ערכו מבצע פינוי אשפה רחב היקף ביער חנתון, בשיתוף אגף איכות הסביבה במועצה.

 

ביום שבת שמשי ופורח הגיעו כ-60 מתנדבים, תושבי עמק יזרעאל והסביבה, מכל קשת הגילאים, למבצע איסוף אשפה שני ביער חנתון, כשבידיהם שקיות איסוף והמון רצון טוב. היער הינו אתר טיולים ופיקניקים יפיפייה, אך פעמים רבות המטיילים משאירים אחריהם פסולת המזהמת את היער ופוגעת בו ובהנאת הבאים אחריהם.

 

היוזמה למבצע הגיעה מ"ארץ חדשה", מיזם חברתי שהקימו שלושה צעירים מעמק יזרעאל, שמטרתו לנקות את הטבע על-ידי יצירת חיבור ושיתוף בין קבוצות שונות בחברה, תוך הטמעה של ערכי שימור והגנת הטבע בפעילות חינוכית. במבצע נאספו 2 מכולות, דהיינו 20 קוב של בקבוקים, פסולת וגבבה שהועברו למיחזור או להטמנה.

אנשי אגף איכות הסביבה והפקחים הסביבתיים של המועצה האזורית עמק יזרעאל, שהיו במקום סייעו בארגון המבצע, בעבודה בשטח והוקצתה משאית לטובת פינוי האשפה שנאספה בניקיון.

 

הערך המוסף של חיבור אנשים וקהילות התרחש תוך כדי המבצע, כשלעבודות הניקיון הצטרפו גם 25 תלמידים תושבי כפר מנדא הסמוך, שפוקדים את היער.

"זוהי תחושה טובה שאנחנו עושים משהו טוב לעצמנו אבל משרת את כולם", כך סיכם אחד החברים מהצוות שהוביל את המבצע וקרא לקהל הרחב להצטרף ליוזמה דרך הפייסבוק ואתר.

 

המועצה האזורית חרתה על דגלה לפעול למען איכות הסביבה של תושביה, מברכת על היוזמה ומזמינה תושבים ויישובים נוספים להצטרף למיזם ולנקות את השטחים הפתוחים והחורשות בסביבת היישובים. המועצה תמשיך לפעול באמצעות אגף איכות הסביבה שנרתם ומסייע ככל יכולתו ליוזמות כאלה".

עבור לתוכן העמוד