תלמידי תיכון ויצו נהלל זכו במקום הראשון

בתחרות הרחפנים במסגרת אליפות הסייבר הארצית
14/03/2018 עודכן בתאריך

תלמידי תיכון ויצו נהלל הביאו כבוד לעמק - כשזכו במקום הראשון בתחרות הרחפנים במסגרת אליפות הסייבר הארצית. אליפות הסייבר היא תכנית של משרד החינוך בשיתוף IATI (האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות), שנועדה להכין את תלמידי ישראל לעולם טכנולוגי מתקדם.

 

זו השנה הרביעית בה מתקיימת אליפות הסייבר שנמשכת יומיים. השנה, כחלק מאליפות הסייבר הגדולה, התקיימה לראשונה תחרות רחפנים ולגמר הגיעו 40 תיכונים ו-7 חטיבות ביניים, בהם תלמידי התיכון בכפר הנוער ויצו נהלל.

 

התלמידים בנו רחפנים והתמודדו עם משימות מאתגרות המשלבות תכנות, בניה ואלקטרוניקה. בין המשימות: הטסת הרחפן דרך 3 חישוקים, זיהוי צבע של פנסים תלויים באמצעות חיישני אור, פיצוץ בלונים ושידור נתוני טמפרטורה שהרחפן מזהה בגובה 3 מטר לתחנת האם.

 

עינת גורה, מנהלת בית הספר אמרה בהתרגשות: "תלמידי מגמת הרובוטיקה עבדו חודשים ארוכים על פרויקט מאתגר של רחפנים. בתחרות, הם נתנו מופע מרשים בו יישמו את כל הידע שצברו בהטסה, בחומרה ובתוכנה וזכו לגאוות כולנו במקום הראשון".

 

רחל שחורי, מנהלת אגף החינוך בירכה את התלמידים: "ההישג המרשים של תלמידי ויצו נהלל מאשר את הרמה הגבוהה בה נמצאים התלמידים. מגמת הסייבר היא חלק מהמגמות החדישות והעדכניות בבי"ס ויצו נהלל ובבתי הספר התיכוניים בעמק בכלל, כחלק מהחתירה לחדשנות במערכת החינוך. אין ספק שהתלמידים והמורים השקיעו מאמצים רבים וזכו להוקרה, יישר כח!

עבור לתוכן העמוד