חלא"ס (חיים ללא אלימות וסכסוכים) מסכות

תלמידי "עמקים תבור" ו"בוסתן אל מארג" מורידים את המסכות ומשתפים פעולה
20/03/2018 עודכן בתאריך

במשך שנה שלמה תלמידי שכבת ט' בשני בתי הספר קיימו פעילות משותפת ומקרבת ועברו תהליך מובנה של "הסרת מסכות", תוך יצירת מסכות בגבס ובציור, כשכל אחד מצייר את האחר. הפעילות התקיימה במוזיאון בעין דור בליווי צמוד של מנהלת המוזיאון כרמלה ארנון, שראתה בפעילות שליחות אמיתית.

 

במפגש הסיום שהתקיים במכללת עמק יזרעאל, הציגו התלמידים את המסכות שיצרו כל השנה והמחיזו את הסיפור "דירה להשכיר" בערבית ובעברית.

 

מנהל תיכון "עמקים תבור", דודו גורן, אמר: "הצלחה כרוכה בשיתופי פעולה ואתם הוכחתם שאפשר גם אחרת, האדם הוא לא ערבי או יהודי, אלא הוא בן אדם אמיתי ושלם. הראיתם שאפשר לעסוק בתיאטרון, בספורט ובאומנות וליהנות ביחד. לכם הנוער זה מובן מאליו, לנו המבוגרים זו דוגמא טובה ותקווה לעתיד, שאפשר גם אחרת".

 

ראש המועצה, אייל בצר, בירך את התלמידים, את צוות המורים ומנהלי בתי הספר: "הפעילות של חלא"ס (חיים ללא אלימות וסכסוכים) מוכרת לנו אבל בכל פעם מרגשת מחדש. אצלנו לא אומרים "דו קיום", אלא "קיום משותף", כפי שעשיתם במסגרת התכנית, על ידי הורדת המחסומים ועל כך תבורכו. כשמורידים את המסכות יוצרים חירות וחופש".

 

אחת התלמידות מ"בוסתן אל מארג'" כתבה: "הייתה לי ההזדמנות לדבר עברית וליצור חברויות חדשות. בהתחלה חששנו מהלא נודע, אבל עם הזמן הבנו שאנו לא שונים. צחקנו ונהנינו, עבדנו ביחד על מסכות הגבס. גיליתי את המשמעות האמיתית של הפרויקט - לחיות ללא מסכות ולקבל את האחר".

עבור לתוכן העמוד