נתפס על חם

9/05/2018 עודכן בתאריך

מבצע חשאי של אגף איכות הסביבה במועצה האזורית עמק יזרעאל ומשטרת ישראל, הביא לתפיסתו של קבלן פינוי פסולת בניין, שבמשך שנים נהג להשליך פסולת בנייה במרחבים הפתוחים של המועצה.

 

לפני כחודשיים גילו פקחי איכות הסביבה של המועצה ערימת פסולת בוערת בסמוך למנחת מגידו באפיק נחל הקישון. לאחר חיפוש בערמה, נמצאו ממצאים שהובילו לחנות בעפולה, שם נמצאה המכולה של קבלן פינוי הפסולת.

 

מיד החל מעקב סמוי בסיוע המשטרה וניסיון להתחקות אחר פעילות קבלן הפינוי. מאחר והקבלן מוכר היטב לפקחי המועצה ונחשב ל"פושע סביבתי", ומזה שנתיים מנסים לתפוס אותו "על חם", הוחלט לרכז מאמץ ולהשקיע במבצע מקיף שיביא סוף סוף לתפיסתו בעת שפיכת הפסולת. במבצע השתתפו פקחים ושוטרים בסיוע כלי רכב סמויים לרבות טרקטורון.

 

לאחר מספר ימים ושעות רבות של המתנה ומעקב, הגיע הקבלן במהלך הלילה לפנות את המכולה. הקבלן, שחשש ממעקב, נהג בצורה מאוד זהירה, עצר כמה פעמים בדרך ושינה את מסלול נסיעתו. לבסוף רוקן את המכולה בשטח חקלאי ליד מושב רם און. צוות המעקב, שעבר למעקב רגלי, הצליח לתעד את הנהג בעת המעשה.

 

הקבלן, תושב עפולה, החשוד כי השליך פסולת במשך שנים רבות, עוכב לחקירה, המשאית הוחרמה והנושא נמצא בהליך משטרתי, כשהוא צפוי לקבל קנס בגובה של מאות אלפי שקלים.

מנהל אגף איכות הסביבה במועצה האזורית עמק יזרעאל, בירך על המבצע שהביא לתפיסת החשוד: "ראשית הערכה רבה לפקחים על הנחישות והסבלנות. בנוסף, השלכת פסולת בשטחים הפתוחים היא מכת מדינה ונפוצה בעיקר בצפון הארץ. לצערנו הרב שטחים רבים באזורנו מזוהמים בפסולת בניין, פגרים ופסולת גושית".

 

המועצה משקיעה משאבים רבים בחינוך ואכיפה, על מנת למגר תופעה חמורה זאת, לרווחת כל תושבי העמק.

עבור לתוכן העמוד