מתקדמים עם חזון החינוך

9/05/2018 עודכן בתאריך

הרצל חזה את המדינה – המועצה האזורית עמק יזרעאל מתקדמת עם חזון החינוך שלה.

 

המועצה יצאה למסע חינוכי לגיבוש תמונת העתיד של מערכת החינוך, שתוביל תכנית עבודה לשנים הבאות. זהו חלק מתהליך אסטרטגי ארוך טווח, שהחל לפני כשנה, ומטרתו לעצב את מערכת החינוך בעמק לאור צרכי התלמידים, החברה הישראלית והמציאות במאה ה-21.

 

ערב הפתיחה התקיים בחודש שעבר בהשתתפות כ- 50 אנשים בהם: עובדי מועצה ותושבים, אנשי חינוך, מנהלי בתי הספר והגיל הרך, מפקחים ממשרד החינוך, אנשי היי טק ואקדמיה וחברי וועדת החינוך של המועצה.

 

בסיומו של הערב התגבשה שאלת חקר: "כיצד נראית מערכת החינוך המועצתית, כשהיא פועלת מתוך אחריות לשלושת ממדי הזמן החינוכיים: מורשת העבר, הפעולה והחוויה בהווה, והמכוונות לעתיד?

 

בשבוע שעבר, יצאו השותפים, למסע בן יומיים בדרום הארץ. שם נפגשו עם אנשים וארגונים מעוררי השראה, שעברו תהליך מחודש של עשייה ארגונית, לאור זהותם האישית, תוך התמודדות עם המתח שבין עבר, להווה לעתיד ובין היחיד לביחד.

 

הקבוצה פגשה את מנהלת הספרייה בפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, שהובילה שינוי בספריה והפכה אותה למקום בו המבקר מקבל חוויה ייחודית ושונה מבעבר. בנגבה ובשדרות הקשיבו לשתי נשים משמעותיות; דר' אראלה למדן, שהובילה את השינוי ללינה משפחתית בקיבוץ המאוחד, ולנעמיקה ציון - אחת ממקימי הקיבוץ העירוני בשדרות. במצפה רמון ובמדרשה למורשת בן גוריון נפגשה הקבוצה עם אנשי חינוך וקהילה וסיימה בסדנא במרכז פסגה בבאר שבע, בה עיבדו את החוויה והתמודדו עם שאלת החקר, שנוסחה ע"י הקבוצה.

 

רחל שחורי מנהלת אגף החינוך: "המסע הוא חלק מתהליך רחב של עיצוב תמונת העתיד של מערכת החינוך בעמק. יצרנו הזדמנות לחשיפת המשתתפים בפני תהליכי חינוך ושינוי משמעותיים, מעוררי השראה ומרגשים. המפגשים האלה יהוו תשתית להמשך עיצוב החזון".

עבור לתוכן העמוד