רואים רחוק:

21/06/2018 עודכן בתאריך

רואים רחוק: צוות מקצועי וציבורי רחב מוביל מסע במטרה לעצב את תמונת העתיד בתחום החינוך של המועצה האזורית עמק יזרעאל.

בליווי ד"ר גדי ביאליק מאוניברסיטת תל אביב וצוותו.

 

מורים, מנהלים, מפקחי משרד החינוך, מנהלי מסגרות בגיל הרך, בחינוך החברתי, עובדי אגף החינוך, עובדי מועצה בתחומים נוספים, הנהלת המועצה, חברי מליאה והנהלה ואישי ציבור, שוקדים בחודשים האחרונים על ייזום ותכנון התוכנית האסטרטגית של מערכת החינוך בעמק יזרעאל לשנים הקרובות. את התהליך מוביל אגף החינוך במועצה בראשותה של רחל שחורי ובליווי ד"ר גדי ביאליק מאוניברסיטת תל אביב. התוכנית שתיבנה תהיה רב תחומית ותתייחס לכל מימדי הלמידה וחווית החינוך בעמק, בדגש על חדשנות, ויצירתיות מחד, ושימור המורשת וערכי הטבע, הנוף והסביבה, מאידך. התוכנית החינוכית תוטמע ותיושם ב 100 מוסדות חינוך עליה אמונה המועצה האזורית עמק יזרעאל, מהמועצות האזוריות הגדולות בישראל.

 

המסע החינוכי של המועצה האזורית עמק יזרעאל מתקרב לישורת האחרונה, בחודשים האחרונים יצאו צוותים רחבים לסייר ולהיפגש עם ארגונים ואנשים מעוררי השראה שחוללו שינויים מפליגים בקהילות אותם הם מובילים. בין התחנות, היו הספרייה של הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת של אביב, אותה פוקדים מדי יום 5500 מבקרים, סיור בדרום הארץ וביקור במסגרות של קיבוץ עירוני, פגישות עם ד"ר אריאלה למדן מהקיבוץ הארצי, מדרשת בן גוריון, מיזם לימוד קהילתי במצפה רמון, ביקור בגן יער, קוביית רוטשילד באוניברסיטת באר שבע, סיור בבית הנשיא בירושלים שהנגיש עצמו לציבור הרחב וביקורים בתחנות נוספות. 

 

את התהליך מלווה ד"ר גדי ביאליק, מאוניברסיטת תל אביב, במטרה להתאים את מערכת החינוך היזרעאלית לצרכי התלמידים, החברה הישראלית והמציאות הדינמית של המאה ה 21. לקראת סופו של המסע, יגבשו המשתתפים תשובות לשאלות: כיצד נראית מערכת החינוך המועצתית, כשהיא פועלת מתוך אחריות לשלושת ממדי הזמן החינוכיים: מורשת העבר, הפעולה והחוויה בהווה, והמכוונות לעתיד? בהמשך, תגובש תוכנית פעולה ליישום מקיף ומרתק ב 100 מוסדות חינוך עליהם אמונה המועצה האזורית עמק יזרעאל, מגיל הגן ועד תיכון.

 

רחל שחורי מנהלת אגף החינוך: "המסע הוא חלק מתהליך רחב של עיצוב תמונת העתיד של מערכת החינוך בעמק. יצרנו הזדמנות לחשיפת המשתתפים בפני תהליכי חינוך ושינוי משמעותיים, מעוררי השראה ומרגשים. המפגשים האלה יהוו תשתית להמשך עיצוב החזון ויישומו בכל המסגרות החינוכיות שלנו. אני מודה לכל שותפי המסע, כולם עצרו את מירוץ החיים ובמסירות, נרתמים לעיצוב העתיד החינוכי של ילדינו בעמק, אני סמוכה ובטוחה שמפירות התהליך הן העמק והן החברה הישראלית ייצאו נשכרים".

עבור לתוכן העמוד