מקדמים קיום משותף גם באמנות

21/06/2018 עודכן בתאריך

"עיינא", קבוצת אמנים יהודים וערבים הפועלת בעמק יזרעאל, מציגה בחודש האחרון את עבודות האמנות של חברי הקבוצה במבואת אולם המופעים ביפעת. דבי ג'ייקובסון מייזלס, מייסדת קהילת "עיינא", מספרת על היוזמה: "הקבוצה שלנו כוללת אומנים ערבים ויהודים מאזור כפר מנדא וחנתון שהתאחדו ליצור מציאות חדשה ובעלת תקווה בעמק. "עיינא" פועלת מתחילת שנת 2018 ומקיימת מפגשים דו-שבועיים בין שכנים ערבים ויהודים. מטרת הקבוצה ליצור אומנות, לשוחח, ולבנות אמון. הקבוצה מעלה את התערוכה השנייה שלה, בסגנון זה. התערוכה הוצגה במהלך פסטיבל חלב ודבש, ותוצג עד 30.6.18 באולם המופעים ביפעת. 

 

התערוכה "ויהי אור" רומזת לתקווה ולרגישות. "אנחנו גאים להציג את התערוכה שמשלבת אמנים ערבים ויהודים כאחד, ומראה שהתרבות הנה שפה משותפת, דרכה אפשר לבנות שכנות טובה בעמק, בנוסף לשורה של מאמצים אזוריים בתחום, אשר המועצה האזורית מועודדת, מובילה ותומכת בהם", אמרה השבוע רחלי אבידוב, מנהלת מחלקת התרבות במועצת עמק יזרעאל.

 

משמעות המילה "עיינא" היא "מעיין" ומקורה בשפה הארמית, ששורשיה נעוצים בשפה העברית ובשפה הערבית. "רצינו לבחור שם שמשקף את האחדות שלנו, ואת כוח היצירה שלנו, שהם מעבר לשוני ולהבדלים בינינו" מסבירה ג'ייקובסון-מייזלס. דבי, תושבת קיבוץ חנתון, אומרת ש"עיינא" רק בתחילת דרכה. "אנו כבר מתכננים להגדיל את פעילויותינו; יש לנו קבוצת בני נוער ערבים ויהודים, שכבר נפגשה ואנחנו מקיימים שיחות עם בתי ספר בעמק, לטובת העברת סדנאות אומנות וחברה משותפת, לתלמידים. אנחנו מקווים להמשיך ולפתח את הפעילות המשותפת. אנס עבד אלחמיד מכפר מנדא, אמן יוצר ב"עיינא" הוסיף ואמר: "דרך שיתוף הפעולה הזה והאומנות, אנחנו יכולים להאיר את העולם!"

 

מפגש חשיפה עם האומנים יתקיים ביום שישי 22.6.18 בשעה 13:00 במבואת אולם המופעים ביפעת. הציבור מוזמן, הכניסה חופשית!

עבור לתוכן העמוד