פרס משרד החינוך

על קליטה מיטבית לבית ספר קישון
26/06/2018 עודכן בתאריך

גאווה: בית הספר קישון ברמת דוד, בית ספר מיוחד לחינוך, זכה לאחרונה בפרס מחוזי של משרד החינוך לקליטה מיטבית של מורים ומתמחים. הפרס ניתן עבור מודל שיצרה והובילה מנהלת בית הספר, עירית רביב גולן. זוהי שנת ניהולה הראשונה של עירית בביה"ס, אשר חוותה את הצורך להקל על קליטתם של מורים ומתמחים חדשים. רביב פיתחה מודל המבוסס על קבוצת תמיכה שהעניקה ליווי מקצועי, והיוותה דלת פתוחה להתייעצות. הקבוצה נפגשה אחת לשבועיים, במטרה לעטוף את המורים החדשים ולעזור במתן ייעוץ, הדרכה, הכוונה ועידוד, ובכך להקל על קליטתם.

 

הילה דידנר, הפסיכולוגית החינוכית של בית הספר, ויהלי נוסבאום, הרכזת הפדגוגית, ליוו את הקבוצה ונתנו מענה בפתרון סוגיות, בעיות, התלבטויות וקשיים, שהועלו בקרב חבריה. המורות המאמנות חמוטל רז וזוהר פרסי, ליוו את הנקלטים במהלך כל השנה ע"י צפייה בשיעורים ומתן משוב לעבודתם. להשלמת התמיכה, ניתן חלקה של מנהלת ביה"ס, ע"י הערכה מעצבת ומסכמת; מתן משוב בונה על אופן ההתקדמות, עידוד לעשייה בצוות ומענה לכל עניין וצורך.

 

רביב גולן: "חשוב לי שכל אחד מהמורים יביא את ה"אני מאמין" שלו לביה"ס, במטרה להעצימם דרך החוזקות האישיות של כל אחד ואחת מהם. מי שאוהב כדורגל, ערך טורניר כדורגל ומי שאוהבת ריצה, הקימה קבוצת ריצה... וכך נולדו שיתופי פעולה יצירתיים ומפרים בתחומי עניין רבים, אשר מעבר לנושאי הלימוד, לשמחת כולנו."

 

אל פרס חמשת אלפים השקלים שהוענק לביה"ס, תצטרף תעודה, בתחילת שנת הלימודים הבאה, אשר תוענק אחר כבוד לצוות ביה"ס, במעמד שר החינוך.

עבור לתוכן העמוד