כ- 1500 תלמידים סיימו את בית הספר של החופש הגדול בעמק

הפעילות התקיימה ב 12 מוקדים ברחבי העמק
23/07/2018 עודכן בתאריך

אגף החינוך במועצה האזורית עמק יזרעאל, סיכם בסוף השבוע האחרון, את פעילותם המוצלחת ביותר של "בתי הספר של החופש הגדול", בהם לקחו חלק כ- 1500 מתלמידי כיתות א'-ג' בעמק. בתי הספר של החופש הגדול, פעלו הקיץ ב-12 מוקדים ברחבי העמק.

 

בתי הספר שהשתתפו בפרוייקט, הופעלו על ידי צוותים שהורכבו מאנשי החינוך בעמק, מדריכים בוגרים, מד"צים בגילאי תיכון ומתנדבים צעירים יותר, בוגרי כיתות ו'-ח'. בכל שנה, פועלים בתי הספר לאורו של נושא שנתי אותו מגדיר משרד החינוך. השנה היה זה הנושא "מפליגים בסיפורים", במסגרתו יצקו הצוותים החינוכיים תוכן יצירתי בנושא סיפורי ילדים, לכל מערכי השיעור שהוצעו על ידי המשרד.

 

שלומית קוזי-חת, מנהלת הקייטנות ותוכניות הקיץ במועצה, אמרה השבוע: "השנה שמחנו לראות היענות גוברת להשתתפות בבתי הספר של החופש הגדול. זכינו לראות ילדים מאושרים, המגיעים מדי יום למוקדים השונים. הילדים נהנו לאורך כשלושה שבועות משלל פעילויות צבעוניות ומגוונות בנושאי זהירות בדרכים, איכות הסביבה, קוסמות, גרפיטי, פעילות עם חיות, קומיקס, ספורט אתגרי, כלבנות ועוד". עוד הוסיפה, כי נרשמה שביעות רצון גבוהה בקרב ההורים, הילדים והצוותים החינוכיים, לגביהם הוסיפה: "כ-50 בוגרי כיתות י' ו-יא', שהדריכו במהלך השנה בתנועת הנוער, קיבלו הזדמנות לקחת חלק פעיל כמדריכים במוקדים השונים וחלקם אף שימשו כמלווי הסעות על האוטובוסים שלקחו את הילדים בבוקר. אין ספק שלשילובם בכלל הפעילויות הייתה תרומה אדירה, וזו ניכרה בהחלט בכל המשובים שקיבלנו, מצוותי החינוך, דרך הילדים ועד להורים".

ביום רביעי האחרון, ציינו בעמק את סיום פעילותם של בתי הספר של החופש הגדול, באירוע חגיגי ומרגש, בו זכו ההורים לטעום מעט מן התכנים והחוויות מהם נהנו הילדים.

עבור לתוכן העמוד