מחזקים את הכלכלה והעסקים המקומיים!

24/07/2018 עודכן בתאריך

במאמץ מקצועי משותף של מנהל מחלקת הרכש של המועצה, בניהולו של אלון טל ומעברים בעמק, עולה כי עיקר הרכש שמבצעת המועצה בשלוש השנים האחרונות עולה בהתמדה. בשנת 2017, מראים הנתונים כי כ 66.7% מסך הרכש המועצתי הנו מספקים מקומיים.

 

ליאת וייסבוך, מנכ"לית מעברים בעמק, סיפרה על התהליך: "באמצעות פעילות שיווקית מול הספקים, לצד הטמעת התפיסה בקרב מקבלי ההחלטות במועצה אנו רואים שבהדרגה נתח הקניות מספקים מקומיים הולך וגדל, לזה אנו קוראים קידום כלכלה מקומית. הצלחנו להפוך את המשימה לתפיסת עולם של כלל הגופים המועצתיים והנתונים מדברים בעד עצמם".

 

גלי רוזן ביטון, מנהלת תחום היזמות במעברים בעמק, אמרה השבוע: "בשנים האחרונות אנו מקדמים מגוון מסגרות לטובת הכלכלה והעסקים המקומיים – ועידת העמקים לפיתוח כלכלי אזורי, פורטל ירוק לבן בו אנו מפרסמים את כל בעלי העסקים, מפגשי נטוורקינג לעסקים, הכשרות מסוגים שונים, ירידי חשיפה לעסקים קטנים ועוד שלל פעילויות לחיזוק הספקים והעסקים המקומיים ולחשיפת פעילותם. אנו שמחים להתבשר כי מאמצינו נושאים פרי".

 

לאחרונה, קבע סקר של משרד הכלכלה כי המועצה האזורית עמק יזרעאל הינה המועצה הידידותית ביותר לעסקים קטנים בישראל, הודות להשקעה גדולה של כל הגורמים העוסקים בתחום ומקדמים אותו לאורך השנים.

 

במסגרת קידום העסקים הקטנים וחיזוק הכלכלה המקומית, כבר בחודש ספטמבר (14.9.18) יתקיים בגן אירועים 'כחול ירוק' בתל עדשים, יריד חשיפה רחב וראשוני מסוגו בו יציגו עסקים מקומיים מתחומיי עיצוב, בנייה, שיפוץ וכל מה שנוגע לעיצוב הבית לבונים ומשפצים מאזור הצפון. "זהו בהחלט המקום של העסקים מהתחום לקדם את העסק וליהנות מחשיפה רחבה ומשמעותית והזדמנות נהדרת לתושבים הבונים והמשפצים באזור להכיר את מאגר העסקים המצוינים בסביבה שלכם." אמרה השבוע גלי רוזן ביטון, "אני מזמינה את כל בעלי העסקים של העמק להתחבר לעשייה המלהיבה שלנו".

עבור לתוכן העמוד