סתיו ספורטיבי ביישובי העמק,

שפע של פעילות "אפשרי בריא"
17/10/2018 עודכן בתאריך

סתיו ספורטיבי בעמק יזרעאל – מירוצים, מסעות אופניים, מהפיכה תזונתית ועוד שפע של פעילויות יישוביות בתקצוב המועצה – תוכנית אפשריבריא, המקדמת בריאות וספורט ביישובי המועצה.

 

בתחילת שנת 2017 הצטרפו לפרויקט "יישוב מקדם בריאות" שלושים ישובים מתוך שלושים ותשע יישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל. במהלך שנה זו נהנו הישובים מסיוע תקציבי לטובת קיום פעילויות ואירועים מקדמי בריאות לרווחת התושבים. היישובים הלוקחים חלק בפרויקט יישוב מקדם בריאות, הפועל במסגרת מועצה מקדמת בריאות, מינו מוביל בריאות מטעמם בין אם זה בעל תפקיד בשכר או תושבים שעושים את התפקיד בהתנדבות. מוביל הבריאות ביישוב אחראי על תכנון והוצאה לפועל של פעילות שנתית בנושאי בריאות. חלק מהיישובים בוחרים להתמקד בתחום התזונה ובשיתוף דיאטניות קליניות עורכים שינויים בתפריט המזון בגנים ובצהרונים. הגדילו לעשות קיבוץ הסוללים, כאשר ביצעו רכישה מרוכזת של פירות והציבו סלסלת פירות בכניסה למכולת היישובית על מנת שילדים יוכלו להתכבד בפרי חינם וזאת במטרה לעודד אכילת פירות. תחום נוסף שתכנית יישוב מקדם בריאות עוסק בו, הוא הפעילות הגופנית ואכן יישובים רבים מנתבים את הסיוע מהמועצה לטובת עידוד הפעילות הגופנית באמצעות אירועים קהילתיים חווייתיים. בשבועות האחרונים התקיימו מספר אירועים ספורטיביים ביישובי המועצה בתמיכה ותקצוב התוכנית המועצתית. האירועים הקהילתיים תורמים הן לבריאות התושבים והן ללכידות הקהילתית.

 

במושב נהלל התקיים מסע אופניים קהילתי, בקיבוץ רמת דוד קיימו ריצת ליל ירח ויום ספורט בסגנון תחרויות נינג'ה ישראל. בקיבוץ יפעת ערכו מירוץ, בחנתון – טריאתלון ילדים, בכפר יהושע מסע אופניים יישובי, בגבת, הרצאה בנושא אורח חיים בריא, במושב היוגב, נערך הדואתלון הראשון בתולדות היישוב. במושב היוגב, ברכו על הפעילות ואמרו השבוע: "ארוע השיא, הדואתלון היה ארוע מדהים, מרגש, מגבש. אנחנו רוצים לומר המון המון תודה לתקציב של אפשרי בריא אשר עזר לנו ביישום הרעיון וקידום המהלך הזה! תודה מקרב לב מכל הצוות המארגן ומהמושב כולו. התכנון הוא להפוך את הארוע למסורת ונמשיך באימונים".

 

חן זרצקי, מנהלת מחלקת הספורט במועצה אמרה השבוע: "לשמחתנו יישובי המועצה אימצו בהתלהבות את התוכנית ומקיימים כחלק מהמסורות היישוביות שפע של פעילויות עם אופי ספורטיבי ובריא. משמח לראות יישובים שממנפים את היוזמה לשינוי עמוק של הרגלים, תזונה ואיכות חיים. אנו מזמינים יישובים נוספים להצטרף לעשייה המלהיבה הזו ולקבל מאיתנו ליווי, סיוע ותקצוב".

עבור לתוכן העמוד