מוקירים את מתנדבי עמק יזרעאל ומעניקים את פרס העמק ע"ש גדעון צימבל ז"ל לאלי שמיר

אמן, יוצר, מורה ומוביל מפעל ההנצחה לזכרו של ריכארד קאופמן
24/10/2018 עודכן בתאריך
ועדת פרס העמק מעניקה לאלי שמיר את הפרס

מוקירים את מתנדבי עמק יזרעאל ומעניקים את פרס העמק ע"ש גדעון צימבל ז"ל לאלי שמיר, אמן, יוצר, מורה ומוביל מפעל ההנצחה לזכרו של ריכארד קאופמן, מתכנן יישובי העמק

 

מאות ממתנדבי העמק השתתפו בערב שכולו הוקרה והודיה לפועלם במסגרות ההתנדבות השונות ברחבי המועצה. ענת ירון, מנהלת המחלקה להתנדבות, שהנחתה את הערב, ברכה את המתנדבים: "כל כך הרבה אנשים שמוצאים לעצמם ערוצים מיוחדים ומגוונים – ליזום, להירתם, לפעול, להביא מניסיון חייכם, וכישוריכם לידי ביטוי - דרך ובאמצעות הפעילות ההתנדבותית. זה מהדברים שאני אף פעם לא מתרגלת אליהם, ומתרגשת מהם שוב ושוב כל פעם מחדש. הערב הזה כולו – מוקדש לכם ועבורכם!"

 

במסגרת ערב ההוקרה נערך טקס הענקת פרס העמק על שם גדעון צימבל ז"ל, אשר הוענק לאלי שמיר, אמן, יוצר, מורה ומוביל מפעל ההנצחה לזכרו של ריכארד קאופמן, מתכנן יישובי העמק.

פרס העמק ע"ש סא"ל גדעון צימבל ז"ל, איש תל עדשים, שכיהן כסגן ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל ונהרג בקרבות הבלימה ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים, מוענק מידי שנה, משנת 1975, על תרומה ייחודית באחד מתחומי החיים בעמק יזרעאל. במהלך השנים זכו בפרס אישים וארגונים מתחומי חיים שונים, המייצגים מגוון של עשייה, יצירה וּתרומה לרקמת החיים בעמק יזרעאל. השנה החליטו חברי ועדת הפרס להעניק את הפרס לאלי שמיר.

 

בנימוקי ועדת הפרס אותם הקריא יו"ר הועדה, יוסי עמיר מקיבוץ מזרע, נכתב בין היתר: "אלי מביא את נופי העמק, אנשיו ומראותיו הנפלאים אל ציבורים רבים ומגוונים. ציוריו הוצגו ומוצגים במוזיאונים בארץ ובעולם וזוכים לתשבחות רבות. אלי בן כפר יהושע, דור שלישי, גדל באווירת הכפר. בשדות העמק ראה את האנשים שהיו לדמויות מרכזיות בציוריו, אנשי עמל, דמויות מופת המתחברות לנוף, לאדמה, למחרשה. בציוריו אדם ועמק – זו היא התמצית!.... גישתו של אלי היא ללכת אל הרָחב, אל המבט הכולל, הפנורמי, אל עמק המשתרע מאופק עד אופק. הציור הוא אומר "זהו ההווה המביט אל העתיד ושם הוא ישאר לתמיד". אלי דבק בפרטים הקטנים שבתוך המרחב, רוצה לאמר – זוהי המציאות היום, אבל הזמן זורם. הדברים משתנים אך המראות הנשקפים מן הבדים יעברו מדור לדור וישתמרו לעולם.

 

אהבה גדולה והזדהות עמוקה שמורה אצלו לאדריכל ריכארד קאופמן, אדריכל שהטביע את חותמו ביישובי העמק. קאופמן שבה את ליבו של אלי בכך ששילב גישה עניינית, תכנונית עם אהבה ופתיחות לטבע ולירוק ולשלבם ביישובים הנבנים בעמק. מזה שנים מקיים אלי את כנס "מקום" להנצחת פועלו של קאופמן. אלי מעניק מכשרונו לאחרים, הוא מלמד במסגרות שונות ובגילים מגוונים, מסטודנטים בסמינר ועד פגישות שאינו מוותר עליהן עם ילדי הגנים.".

 

את הארוע חתמה הופעתם של מתן אפרת (בן העמק – גבעת אלה) ומאיה בלזיצמן, "שני יסודות".

עבור לתוכן העמוד