זוכרים את יצחק רבין ז"ל

24/10/2018 עודכן בתאריך
מעגל שיח לזכרו של יצחק רבין

ביום השנה לציון 23 שנים להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, שחל ביום ראשון החולף, בית הספר העמק המערבי עצר את שגרת יומו, והתכנס לשיח משותף "אסיפה יזרעאלית".

 

מעגלים מעגלים של תלמידים מגילאים שונים בהנחיה של תלמידי כיתות י"א, גרעינרים ומד"בים דנו בשאלה- מהם הערכים שלנו כחברה ישראלית, והאם הם מתקיימים ביומיום. התלמידים בחרו בערכים המתייחסים לשונות שבתוך החברה הישראלית ועל ההכרח לקיים כבוד ושוויון.

 

לי צ'פמן, רכזת חברתית בבית הספר, שיתפה: " לאחר שנת העשרים לרצח, בה התקיימה עצרת של למעלה ממאה אלף משתתפים, הוחלט על ידי קואליציית 'זוכרים את הרצח, נאבקים על הדמוקרטיה' לקיים "אסיפות ישראליות" במועד יום הזיכרון ובצמוד אליו. אסיפה ישראלית היא אסיפה אזרחית המונית של בני נוער ומבוגרים, שמתקיימת במקומות שונים בארץ ובה דנים באופייה של הדמוקרטיה הישראלית. לראשונה, הוחלט לקיים השנה בבית הספר שיח בפורמט דומה, וכך יזמנו את "אסיפה יזרעאלית" בשיתוף עם מח' הנוער במועצה ותנועות הנוער. אילנית ערן, מנהלת בית הספר סיכמה: " השבוע חווינו התרוממות רוח, כאשר בית הספר עצר את שגרת יומו, והקדיש שעתיים לשיח בו שותפים תלמידים מכל שכבות הגיל על ערכים וסוגיות בחברה הישראלית". בבית הספר עמקים תבור, ערכו רצף של ארועים חינוכיים בנושא "גזענות ודעות קדומות", תערוכות, שיעורים משותפים שהעבירו תלמידים בוגרים לצעירים יותר, טקסים שכבתיים, מעגלי שיח משותפים למורים ולתלמידים ומפגש עם אורחים משפיעים על החברה הישראלית, ח"כ אלעזר שטרן תושב העמק, שוחח עם התלמידים בנושא, כמו גם הרב הקונסרבטיבי דובי חיון מקהילת מוריה בחיפה. צוות האומנות בבית הספר ערך פעילות ייחודית של הכנת יוני שלום ולאורך כל היום, צלצול בית הספר השתנה לשיר: "שיר לשלום".

 

בתיכון ויצו נהלל, ובבתי הספר היסודיים ברחבי העמק, ערכו שלל פעילויות, טקסים, שיעורים וארועי זכרון מגוונים בנושא שיח, קבלת האחר, התמודדות עם דעות שונות בחברה הישראלית ודמותו של יצחק רבין.

עבור לתוכן העמוד