יונית פדהאל גננת 'גן אלה' בכפר גדעון- בנבחרת "מורי המאה"

26/12/2018 עודכן בתאריך

באירוע מרגש של מנהל החינוך הדתי במשרד החינוך, הוענק לאחרונה אות הוקרה ליונית פדהאל, גננת ראשית בגן שדה יעקב, אשר נבחרה במסגרת "מורי המאה" של החינוך הממלכתי-דתי. על נבחרת "מורי המאה" נמנים מאה עובדי הוראה הנבחרים מדי שנה ומקבלים הוקרה על עבודה חינוכית מסורה, יוזמת ומחדשת, ועל הצלחתם לתרגם חזונם לעשייה חינוכית- ערכית המבטאת את יעדי החינוך הממלכתי-דתי.

 

מי שהמליצה על פדהאל לוועדת הפרס היא אורלי סיסו, מפקחת הגן מטעם משרד החינוך, אשר כתבה אודותיה: "יונית גננת מהמעלה הראשונה. עבודתה מתאפיינת בהתחדשות ובהתמקצעות מתמדת תוך חתירה למצוינות, היא מפתחת מרכזי למידה והעשרה עבור ילדי הגן ופועלת רבות עם קהילת הגן והיישוב בו הוא נמצא".

 

לפדהאל, תושבת מגדל העמק, ותק של למעלה מ-20 שנים במערכת החינוך לגיל הרך במושב שדה יעקב. "בשנות פעילותי כמחנכת בגיל הרך, הייתה לי הזכות להיות חלק מאבני הדרך במושב. הגן שלנו הפעיל מספר יוזמות בתחומים שונים המחברים בין ילדי הגן למקום, לאנשים ולנופים. היוזמות חיברו את הילדים לסביבתם האקולוגית וקושרת אותם לסיפורי מקום דרך ותיקי הישוב והורי הילדים עצמם. היוזמות הללו מחנכות אותם לכבוד, לשמירה על הקיים תוך גיבוש והיכרות בין ילדי הגן והקהילה המקומית על גווניה. כל זאת יצא לפועל בזכות האמון שנתנו בי ההורים לאורך השנים". עוד הוסיפה פדהאל: "תודה לוועדת הפרס ותודה למפקחת אורלי סיסו, על שהמליצה עלי. ברוך ה', התברכתי בשותפה מצוינת למסע, יד ימיני זהבה מנחם ובצוות נפלא דקלה בן אדוה ושושי ששון. תודה ליעל אשכנזי שמסייעת בקשר בין ילדי הגן לותיקי המושב. תודה נוספת למחלקת החינוך במועצה ובפרט לעינת בארי וציפי חסון שמכירות בחשיבות הפרויקטים ומאפשרות לנו לממשם".

 

מבין הפרויקטים הבולטים אותם יזמה והובילה פדהאל בגנה: כתיבת ספר אודות סיפורי היישוב עם ילדי הגן, אותם מלווים אנשי הקהילה- סבים וסבתות המגיעים מידי שבוע ומספרים את סיפורי המקום מהעבר מההווה. "הסיפורים נשזרים בחיי היום יום של הגן, מתורגמים והופכים לספר ממשי שנכתב ומאויר ע"י הילדים", כך מספרת פדהאל.

עבור לתוכן העמוד