מקדמים ערכי הוגנות וכבוד הדדי בתוכנית "משחק הוגן"

21/01/2019 עודכן בתאריך

תכנית משחק הוגן לשנת תשע"ט יצאה לדרך במפגש הכשרה ראשון מבין שניים, לנאמני משחק הוגן. 80 נאמנים, תלמידים בכיתות ה'-ו' משישה בתי ספר במועצה, עתידים להוביל בבתי הספר את ערכי ההוגנות במשחק ואת העלאת המודעות לשמירה על הבריאות.

 

תכנית משחק הוגן מתקיימת זו השנה הרביעית, בהובלת התוכנית לקידום בריאות והרשות לביטחון קהילתי במועצה ובשיתוף אגף החינוך. בשנתיים האחרונות, תלמידים מנהיגים בבתי הספר מובילים את התכנית בפועל.

 

ראש המועצה, אייל בצר, פתח את היום בברכה ובתודה לתלמידים על התנדבותם ושאל את התלמידים מדוע בחרו להתנדב דווקא בתוכנית זו. בן, תלמיד מבית ספר מרחבים בכפר יהושע, השיב כי זו השנה השנייה שהוא מתנדב בתכנית, וכי בחר להמשיך לאחר ששם לב לילדים שלא יוצאים לשחק בהפסקה כי אין להם עם מי. בן סיפר כי היה רוצה ליצור מצב בו כל התלמידים יכולים למצוא לעצמם תעסוקה בהפסקה.

 

במהלך מפגש ההכשרה עברו התלמידים הדרכות בנושאים המרכזיים של התכנית; בנושא בריאות התלמידים נפגשו עם ליאור זוסמן, דיאטנית קלינית אשר הסבירה על צרכנות בריאה באמצעות השוואה בין מוצרים שונים והתוויות שלהם; בנושא ההוגנות בספורט התלמידים נפגשו עם ענבל נמני, מדריכת מוגנות בבית ספר שגיא ומאמנת כדורגל. באמצעות משחקים שונים הדורשים שיתופי פעולה הגדירו לעצמם המשתתפים את מאפייני המשחק ההוגן.

 

בסיומו של היום, במעגלים בית ספריים, החלו התלמידים, בליווי מורות מלוות לתכנית בבתי הספר, לתכנן את פועלם במהלך שנת הלימודים.

 

בסוף החודש התלמידים יוזמנו למפגש הכשרה נוסף ולאחריו יקדמו את הנושאים בבתי הספר; מרומי שדה באחוזת ברק, אופקים במרחביה, עמק יזרעאל בגניגר, שגיא בשריד, מרחבים בכפר יהושע ורעים בשמשית.

עבור לתוכן העמוד