מאמאטק

4/02/2019 עודכן בתאריך

חדש בעמק – מפגשי Mama Tech בעמק בשיתוף 'מעברים בעמק'. מאמאטק - "Mama Tech" הוא מיזם חברתי חדש המיועד לאמהות בחופשת לידה. המיזם שם לעצמו למטרה להעניק לאימהות בחופשת לידה מסגרת בה יוכלו להתפתח מקצועית ואישית, ללמוד, להעשיר עצמן וליצור קשרים חברתיים ומקצועיים. כל זאת תוך יצירת מסגרת נגישה וידידותית לאמהות עם תינוקות.

המיזם מונה שלושה סניפים ברחבי הארץ - בחיפה, בכפר סבא ובעמק יזרעאל. שרון רש מבית לחם הגלילית הביאה את המיזם לעמק יזרעאל: "הכל החל כחודש לאחר שילדתי את בני הרביעי, נועם. צפיתי בתכנית בוקר שבה התראיינו מייסדות המיזם, טובה תלמי מכפר סבא ושירז פורטל מחיפה. הן סיפרו על פעילות המיזם באזור המרכז. מיד חשבתי שזה בדיוק מה שחיפשתי לעצמי. בכל אחת מחופשות הלידה שלי, תמיד העסיק אותי ההמשך; ההתפתחות האישית והמקצועית שלי, הרצון לנצל את הזמן הזה של חופשת הלידה, זמן שבו יוצאים לרגע מהמרוץ המטורף של החיים, בנוסף לזמן הורות, גם לזמן קפיצה התפתחותית שלי"

 

במסגרת המיזם מתקיימים כפעמים בחודש מפגשי הרצאות מתחלפות בנושאים מגוונים, משלל תחומים; חיפוש עבודה בעולם העבודה החדש, תכנון קריירה דווקא בחופשת הלידה, דיוק מסע הקריירה, יזמות חברתית, שילוב הורות וקריירה, ביטוחים ופנסיה, וזאת בנוסף לקורסים מקצועיים ונטוורקינג איכותי של נשים נפלאות ומכוונות קריירה. בעמק, מתקיימים המפגשים פעמיים בחודש, בימי שני, במועדון לחבר בתמרת.

 

עבור אמהות רבות, הרחבת המשפחה משפיעה רבות על תחום העיסוק. כ- 26% מפסיקות לעבוד בעקבות הולדת ילדים וכ-16% מקטינות את המשרה שלהן. בנוסף, חלקן של המנהלות בקרב המנהלים הוא 1.34% והפרשי השכר מגיעים ל- 24%. שרון רש: "מדובר בנתונים משמעותיים מאוד ואנחנו ב- Mama Tech מאמינות כי בחופשת הלידה קיים פוטנציאל גדול להתפתחות אישית ומקצועית וכי בתקופה זו, שהינה תקופה מורכבת עבורנו כנשים וכאמהות, אנחנו מאמינות שאפשר למנף את המעצור הקורה באופן טבעי, דווקא למקפצה, הן באופן אישי לאישה שמגיעה למפגשים והן באופן כולל לצמצום חוסר השוויון התעסוקתי, הקיים בישראל".

 

המיזם מתנהל בהתנדבות מלאה, וגם המרצות עושות זאת בהתנדבות.

 

 מיזם מאמאטק החל לפעול במועצה אזורית עמק יזרעאל בשותפות עם עמותת 'מעברים בעמק' העוסקת בפיתוח כלכלי קהילתי ובקידום תעסוקה במרחב הכפרי, כשירות לתושבי המועצה.

מעברים בעמק מקבלים בברכה כל מיזם שצומח מהשטח, העוסק בתחומי הליבה של העמותה וראו בשיתוף הפעולה המוצע הזדמנות טובה להעניק שירותים נוספים לצעירות בעמק. במפגשים מאפשרים לנשים בחופשת לידה לשמוע ולהתלבט בתכנים העוסקים במקום של כל אחת בעולם התעסוקה, ברצונות ובצרכים הייחודיים לכל אחת ובשילוב בין אימהות וקריירה. עמותת מעברים בעמק עובדת באופן הדוק עם מחלקת הצעירים במועצה, ומשפחות ואימהות צעירות הן אחד מקהלי היעד שהמחלקה מכוונת אליהם.

 

עדכון על נושאי המפגשים הקרובים וההרצאות, בדף הפייסבוק של המיזם - לחץ כאן

עבור לתוכן העמוד