מאות מתושבי העמק נהנו מערב חלל בבית המועצה

6/02/2019 עודכן בתאריך

ערב בלתי שגרתי בבית המועצה – מאות משפחות הגיעו לאחר הצהריים של פעילויות מגוונות בנושא חלל – בית המועצה קושט והוכן למבקרים שנהנו מאוירה חללית במיוחד ופעילויות בשלושה סבבים. מדשאת בית המועצה הוקם פלנטריום מתנפח ובו נערכה הדרכה חוויתית וצבעונית על החלל החיצון וגרמי השמיים, לילדים הוצעה פינת יצירה עם ערכות בתחום, הרצאה לכל המשפחה תחת הכותרת "סיפורים מן החלל" וחידון נושא פרסים בנושאים שהוצגו בסבבים השונים. עוד תחנה עסקה בניסויים בסוגיות הק. בסבב האחרון שיועד למתבגרים ומבוגרים, התקיימה הרצאתה של דר' מרינה חץ, ממרכז מדעים בעמק SPACE VALLEY בנושא "מזבוב פירות בחלל ועד טוואי המשי שנחת על הירח".

 

עוד במסגרת הארוע, נבחרות הרובוטיקה של בית הספר יחד בגסעת אלה וקבוצת הרובוטיקה של אלון הגליל, ששבו מתחרויות רובוטיקה מחוזיות לאחר שקטפו פרסים, הציגו את עבודותיהם בתחרות – עבודות שנבנו ותופעלו על ידם. התלמידים הציגו את הפרוייקטים והסבירו על התהליך והתוצרים הרובוטיים, לראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, שסייר בארוע ולמשתתפים הרבים.

 

הארוע התקיים בשיתוף פעולה בין המועצה האזורית – מחלקות התרבות, החינוך החברתי והצעירים, לבין מרכז מדעים בעמק SPACE VALLEY , בהנחיית דר' מרינה ודר' גיא חץ מבלפוריה. אחר הצהריים הבלתי שגרתי משך אליו משפחות צעירות רבות וסקרניות שאף התנסו בסוף הארוע בתצפית בטלסקופים מקצועיים שהוצבו בחזית בית המועצה.

 

במועצה סיכמו את הארוע השבוע ואמרו: "שמחנו לראות את ההענות של אנשי העמק לארוע החוויתי והחינוכי, בית המועצה התמלא צעירים ומשפחות, נמשיך לקדם יחד עם מרכז מדעים בעמק פעילויות חדשניות ומגוונות בעמק שלנו"

עבור לתוכן העמוד