ילדי מקהלת "הזמיר" מסניף הושעיה עשו את זה!

5/03/2019 עודכן בתאריך

מקהלת "הזמיר" הוקמה בשנת 1993 על ידי מתי לזר, מייסד ומנהל ארגון המקהלות היהודיות בארצות הברית Foundation Choral Zamir. "הזמיר" הינה מקהלת נוער יהודית בינלאומית, שמטרתה לחבר בני נוער יהודיים בארץ ובארצות הברית אל יהדות, ערכים ומסורת, ובה בעת ליצור ולחזק את הזיקה בין נוער ישראלי לנוער יהודי באמריקה. זאת, באמצעות לימוד מעמיק וביצוע ברמה הגבוהה ביותר של מוסיקה יהודית ליטורגית קלאסית ועכשווית, עם אנשי המקצוע המובילים בתחום זה בעולם.

 

ארגון "הזמיר" מחנך למצוינות ולתרומה חברתית, ונוטל על עצמו פרויקטים של התנדבות למען הקהילה ושאיפה למצוינות בתחום המנהיגותי והחברתי. מדובר בתוכנית מעוררת השראה, המחברת מחדש את הנוער אל הווייתו היהודית והציונית באמצעות השירה והמוסיקה.

 

להשתתפותם של בני הנוער מישראל בתכנית ישנו מימד נוסף והוא המפגש האישי עם בני ובנות נוער בגילם, העומדים לפני סיום התיכון והכניסה לקולג'. בעשור האחרון הביאו מפגשים אלה לעשרות בני נוער אמריקאים שבחרו להתגייס לצה"ל כחיילים בודדים ואף לעלות ארצה.

 

מזה כשנתיים פועל "הזמיר" בישראל בניהולה של הדס שטורמן, בשיתוף ובתיאום עם עמותת מיל"ה, ארגון המקהלות בישראל, אשר רואה בתכנית הזמיר את אחת מתכניות הדגל המקהלתיות בישראל. במקביל, יצר "הזמיר" קשר עם משרד החינוך, עם מפמ"ר מוסיקה – בצלאל קופרוואסר, שהכיר בתכנית ובחשיבותה החינוכית ופועל להרחבת פעילות הזמיר לקונסרבטוריונים ברחבי הארץ.

 

בארגון קיימים כ- 30 סניפים ברחבי ארה"ב ועשרה סניפים בארץ. הסניף הראשון הוקם בכפר סבא ולאחרונה הוקם סניף עמק יזרעאל בהושעיה.

 

לקראת פסח, חוברים כל סניפי "הזמיר" לפסטיבל הזמיר השנתי בניו יורק. שיאו של הפסטיבל בקונצרט גאלה מפואר וחגיגי, שמתקיים באחד האולמות המפורסמים בעיר ניו יורק (קרנגי הול, המטרופוליטן אופרה האוס ולינקולן סנטר) בהשתתפותם של כ-400 בני ובנות נוער יהודיים מהארץ ומארה"ב. בימים אלה, מתכוננים כל סניפי "הזמיר" להשתתף בפסטיבל שיתקיים בסוף מרץ הקרוב.

 

ילדי "הזמיר" מסניף הושעיה בעמק יזרעאל, בניצוחה של יעל פלדהיים, בשיתוף עם בית האמנויות, מקיימים מפגשי חזרות שבועיים, עם תקווה גדולה לטוס ולהשתתף בפסטיבל המדובר, בארה"ב. מכיוון שסניף עמק יזרעאל מצוות לדטרויט, שם לא מתקיימים סניפים של הארגון, לא ברור היה אם יימצא מימון לנסיעה היקרה לפסטיבל.

 

יעל פלדהיים, המנצחת על סניף הושעיה ולאה זית, מנהלת בית האמנויות במועצה שיתפו את אייל בצר, ראש המועצה, שניאות מיד לתמוך בפרויקט הייחודי והמבורך. במקביל,  בוגרי "הזמיר" בניו יורק הקימו קרן התרמה, אליה גייסו  5,000 $ למימון השתתפותם של חבריהם מהושעיה בפסטיבל! ילדי הסניף שהתבשרו ברוב שמחה על נסיעתם הצפויה, הודו במכתב להנהלת המועצה, לבית האמנויות ולאגף החינוך, שמפעילים את הפרויקט ותומכים בו: "ילדי "הזמיר" עמק יזרעאל מבקשים להודות לכולכם על כך שהתגייסתם להביא אותנו לפסטיבל. אנחנו לא רואים זאת כמובן מאליו, שכל כך הרבה אנשים תרמו מזמנם ומכספם האישי עבורנו. אנו מלאי הערכה ותודה לכל אחד ואחד מכם!"

עבור לתוכן העמוד