לתרום ולהיתרם בבית הספר "מרכז אלון"

תכנית המתנדבים שמפעילה המחלקה להתנדבות בבתי הספר בעמק
25/03/2019 עודכן בתאריך

בית הספר 'מרכז אלון' בקיבוץ אלונים הוא תיכון לחינוך מיוחד בו מתנדבים שלושה אנשים יקרים, אשר מקפידים כבר שנים להגיע פעם בשבוע ולסייע לתלמידי בית הספר: שאול בירן (תמרת), דפנה פז (היוגב), רויטל טנדלר (מצפה עדי).

 

במסגרת יום התנדבות קבוע, כל אחד מהם מסייע לצוות בית הספר, יושב עם תלמיד באופן פרטני, מקריא לו חומרי לימוד, מסייע בכתיבה ומהווה עבורו אוזן קשבת, כמעט לכל דבר ועניין.

העובדה שיש יום קבוע בשבוע בו הם מגיעים, גורמת לתלמידים לחכות לכך בקוצר רוח. הם כמהים לקשר האישי, לחיבור, לסיוע ולעזרה מהם.

 

מתנדבים מוערכים אלו נותנים מעצמם, מניסיונם ומידיעותיהם. הם מעשירים את התלמידים, עוזרים ומקדמים אותם מאוד בכל נושא. לתלמידים בעלי לקויות למידה זהו משאב שלא יסולא בפז!

מרב שרון, מנהלת בית הספר, מספרת שלבית הספר מגיעים תלמידים מכל רחבי עמק יזרעאל וממחוז צפון. הלמידה בבית הספר נעשית בקבוצות קטנות תוך מתן יחס אישי ותמיכה לכל תלמיד. יחד עם זאת יש מספר תלמידים הזקוקים לעזרה פרטנית בעיקר בקריאה ובכתיבה (עברית ואנגלית) בתוך השיעור, ולשם כך הם זקוקים למתנדבים.

 

"המתנדבים בבית ספרנו הם אנשים יקרים שנותנים מזמנם ומרצם לתלמידים שלנו. הם יוצרים קשר אישי עם התלמידים ומהווים עזרה משמעותית לצוות. כל אחד נותן לפי יכולתו הן מבחינת ימים ושעות והן מבחינת תחום העזרה. אנו מעריכים ומוקירים את תרומתם ותמיד שמחים למתנדבים נוספים."

 

דפנה פז, מתנדבת ממושב היוגב, מספרת כיצד הגיעה להתנדבות במרכז אלון: "נתקלתי ב"קול קורא" שפורסם ב"דף למושב" במושב. ישר הבנתי שאוכל לתרום ולהיתרם, בדרכי, מההתנדבות המוצעת. אני נפגשת אחת לשבוע למשך 4-5 שעות עם תלמידים, שמאתגרים אותי לא פחות מאשר אני מנסה לאתגר אותם. הלמידות והדיאלוגים איתם מסבים לי סיפוק הנאה ועניין רב." 

גם שאול בירן, מתנדב מתמרת, מספר על תחושותיו בעקבות ההתנדבות בבית הספר: "הגעתי אל התוכנית באמצעות הכוונה של מדור מתנדבים במועצת עמק יזרעאל. אני מקבל מההתנדבות תחושת עשייה מדהימה ושייכות לארגון חינוכי נפלא. יצא לי להכיר צוות מורים ומורות שעושה הכל על מנת לתת לילדים חוויה של פרגון, אהבה, אמונה ויכולת להצליח.

החיבור הזה גורם לי להרגיש שכולנו קצת "ילדים אבודים" הזקוקים לתשומת לב. למשל, יצא לי להיפגש עם ילד המתקשה מאוד בלימודי אנגלית, אבל עם קצת עבודה ותשומת לב הוא למד לא להרים ידיים ונלחם כל יום מחדש על רצונו להשתפר. זה לא סיפור מיוחד, זה הסיפור של הרבה נערים ונערות במסגרת 'מרכז אלון' שצריכים את הדחיפה הקטנה הנוספת שתעזור להם להשתפר ולהצליח."

 

לרויטל טנדלר, ממצפה עדי, יש סיפור מיוחד כיצד הגיעה להתנדב בבית הספר: "הגעתי לתכנית היות שבני למד בבית הספר 'מרכז אלון'. כאשר סיים את לימודיו והתגייס לצבא, הרגשתי חובה להצטרף לצוות בית הספר ויצרתי קשר עם רכזת התכנית. אני מרוויחה אושר גדול מהנתינה ויכולת "החזר" לכל מה שבני חווה בבית הספר המדהים הזה. החיבור הזה גורם לי להרגיש שאני עושה את הדבר הנכון. יצא לי לחוות את בית הספר בשני המישורים- כהורה וכמתנדבת, כשהצטרפתי לסדנת הורים וחשפתי את סיפורי האישי בפני הורי התלמידים. הם היו נרגשים מהעובדה שאני מכירה גם את "הצד שלהם" ועבורי זו הייתה חוויה מטורפת."

 

כבוד גדול למתנדבים המיוחדים על העשייה הברוכה שלהם בבית הספר, על ליבם הרחב, על הסיוע והעזרה לתלמידי בית הספר ועל כך שהם מקדמים ומפתחים אותם שבוע שבוע.

עבור לתוכן העמוד