"סיור-סיקור"

1/04/2019 עודכן בתאריך

בלוגריות מכל רחבי הארץ הגיעו בחמישי האחרון לסיור במסגרת המיזם" סיור – סיקור" שיזמה הבלוגרית עינת הרשקו,שמטרתו חשיפה של אתרי תיירות קטנים, פרטיים ומיוחדים בעזרת בלוגרים מתחומים שונים. את הסיור ליוותה מנכ"לית מעברים בעמק, ליאת ויסבוך, כחלק מהתמיכה היומיומית של מעברים בעמק בקידום וליווי עסקים קטנים באזור ובשיתוף המועצה האזורית עמק יזרעאל.

 

במסגרת הסיורים הן עברו במספר בתי עסק ברחבי העמק.

 

תחנה ראשונה- בקיבוץ מזרע, בחנות פעם שניה של לילי ועוזי שמש.
החנות שלהם נולדה מתוך חיבה עמוקה של בעלת העסק לשווקי יום ראשון באירופה
. החנות מכילה אוספים מרהיבים של חפצים מפעם. חוויה לכל אוהבי הווינטג' למיניהם גם לאלה שסתם אוהבים לראות מה היה פה פעם.
לילי, מורה לאומנות בעברה, שהסתובבה בעולם, החליטה שזה מה שהיא אוהבת וזה מה שהיא רוצה לעושות והקימה את החנות הזאת במו ידיה
. אחת לשנה היא נוסעת לשבועיים לבלגיה, ממלאה מכולה בכל טוב ומביאה עד אלינו את כל היופי הזה. בהמשך הן הגיעו לחנות יד שניה נוספת, בשם "גלגול", גם היא במזרע. זוהי חנות שמתמקדת בביגוד והנעלה יד שניה. החנות בנויה בתוך בניין שהיה פעם אסם, ומעוצבת בהתאם, המון אלמנטים מקוריים עם נגיעות עיצוביות חדשות. גילת פולק, בעלת החנות מספרת על חיבתה לבגדי יד שניה, על תחושת ותאוות הילדות שלה להתלבש כרצונה אל מול הנוקשות הקיבוצית של פעם.

 

תחנה שנייה- בית הקברות בנהלל, תחנה שמסמלת מורשת, חיבור לטבע ואת סיפורי הגבורה של העמק. בבית הקברות הן פגשו את תת אלוף במיל' רמי בן אפרים. שסיפר על משפחת רמון לאור קשריו ההדוקים עם המשפחה. הם שמעו על קורות המשפחה ושמעו על השביל "מהשומר הראשון לאסטרונאוט הראשון", שביל של 24 ק"מ שלמעשה מתחיל בכרמל, באנדרטה לזכר ליאור ויונתן, שני טייסים שנפלו שם בתאונת אימונים, ויורד עד לבית הקבורות בנהלל, שם קבור אילן רמון.

 

תחנה שלישית- ארוחת צהריים בביתם של רמי ולי בן אפרים בתמרת. ארוחת הצהריים הייחודית נתפרה למידות האירוע ע"י Nurit & Lee אשר מארחות בביתן אירועי בוטיק בתפירה אישית.
לי ונורית באות מתחומי העיצוב ובעלות תארים בתחומים אלה. יחד עם חיבתן לאסתטיקה, עיצוב ויצירה, הן בנו מעין קונספט חדשני של אירוח בבתיהן
. זהו אירוח מסוג אחר התפור אישית למידות המזמין, הן מבחינת התפריט, והן מבחינת התוכן.
הן מציעות את ביתן לאירוח זה ומכינות את האוכל ולמעשה מאפשרות ללקוח לארח את האירוע שלו, כשהוא פנוי ממטלות תפעוליות
.

 

תחנה רביעית- עליית הגג של ג'וד בהסוללים. גם גלריה משגעת של חפצי נוי ואביזרים לבית, יצירות אומנות והום סטיילינג.גם צימר שאפשר ללון בו, ממש בתוך הגלריה, מוקפים בכל היופי זה. וגם מקום מפגש אשר נערכות בו סדנאות, הרצאות, מפגשים רשמיים וכאלה שפחות.

 

תחנה חמישית- מקום השראה באלוני אבא. המקום של שירלי ברלב  ויפעת גולן ממוקם במבנה טמפלרי קסום בו פועלים: בית קפה, חנות גלריה עם אמנות מקומית, ובקומות העליונות סטודיואים של אמניות שעובדות במקום.
במבנה חלל מרתף ייחודי שמארח גם פעילות של הרצאות, סדנאות, הופעות וכל טוב.

 

תחנה אחרונה- "קפה 79" בהסוללים, המקום שבו הקפה והקינוחים פשוט מחויבי מציאות.
ישיבה בחוץ, על גבעה קטנה, מול הנוף של העמק, עם עצי כליל החורש הפורחים והאוויר הצלול ונהנים מקפה איכותי ומשהו מתוק ומענג
.
סמדי וירון פתחו את בית הקפה שלהם על הגבעה לפני כמה שנים
.
הוא ממוקם בצומת מרכזי של שבילי הליכה, ריצה ואופניים ומהווה נקודת מפגש לקהלים שונים שמכורים למקום
. הוא פתוח כל יום, שבעה ימים בשבוע.

 

הסיור הוא יוזמה אישית שלקחו על עצמן 3 בעלות עסקים מהעמק: ג'וד ווינמן - עליית הגג של ג'וד – מהסוללים, סמדי הרשקוביץ - קפה 79 – מהסוללים ולי בן אפרים - Nurit & Lee - מתמרת.
במשך מספר שבועות הן תכננו והכינו את הסיור, שהיה מוצלח ביותר.

עינת הרשקו, בלוגרית כתבה בעקבות הסיור: "העמק הוא חלום. זה לא אני אמרתי, אבל אני לגמרי מסכימה. לצערי הוא לא נתפס עדיין במודעות שלנו כיעד תיירותי בפני עצמו אלא כמשהו "על הדרך". אני חושבת זאת טעות שחייבת תיקון. זהו יעד נהדר!
יש בו הכל – טבע, מסלולים, אטרקציות, פינות חמד, יצירה, אומנות, וכמובן אוכל, שתיה ואירוח
. בסיור הזה שמנו דגש רק על קמצוץ ממה שיש לאזור להציע. תמונת המקרמה שלו רחבה בהרבה, ומשלבת עוד חוטים, קשרים והקשרים רבים. צאו לעמק והרחיבו לבכם."

עבור לתוכן העמוד