מכוונים קדימה!

שירות חדש לוותיקי העמק באגף קהילה ורווחה ועמותת ותיקי העמק - מרכז הכוון לגיל הפרישה

5/08/2019 עודכן בתאריך

לאור תוחלת החיים ההולכת ועולה ופרק הזמן החדש המתווסף לתקופת הפנסיה, נדרש שירות המאפשר תמיכה והכוונה לתקופת החיים החדשה והארוכה הצפויה להם.
חסרה יד מכוונת ומדיניות לאומית לניהול תקופת הפרישה, אשר תכלול ריבוי שירותים ברמת הפרט והמערכת על מנת לעודד זִקנה פעילה ויצירת אורח חיים משמעותי.

 

אגף קהילה ורווחה במועצה, בשיתוף עם עמותת ותיקי עמק יזרעאל, החליטו להרים את הכפפה ולהקים מרכז הכוון, אשר יספק את המענה הראוי לוותיקי העמק בגיל הפרישה.

 

במסגרת המרכז, יינתן שירות יעוץ וליווי פרטני- אישי לניהול תקופת החיים החדשה, תוך קידום המודעות לחשיבות ניהול תקופת הפרישה ומתן דגש על העצמת ההון האנושי ולמידה מניסיון חייו של הוותיק.

מרכז ההכוון אף יספק לוותיקי העמק הכוונה לשירותים הקיימים במרחב, תוך התאמת תכנית אישית לצרכיו של כל לקוח, למתן הכוונה מיטבית.


המרכז מציע שני מסלולים;

 

מסלול של ליווי אישי- בו ניתן דגש על תהליכי העצמה, חיזוק הכוחות הפנימיים, עידוד וחיזוק הביטחון העצמי.

 

מסלול של סיוע נקודתי בנושאים שונים- שירות ייעוץ משפטי מעו"ד מומחים בתחום זקנה ללא עלות (באמצעות עמותת "מרווה"), ייעוץ בתחום הפיננסי- סדנאות בנושא התארגנות פיננסית לגיל הפרישה לצד ייעוץ פיננסי נקודתי, תעסוקה- בסיוע "מעברים בעמק",
לימודים- באמצעות קתדרת עמק יזרעאל המציעה מגוון מסלולי לימוד לוותיקים
וצוות עמותת ותיקי העמק, שמלווה ותומך בכל נושא.

 

אתי גפן, מנהלת אגף קהילה ורווחה: "שירותי המועצה לוותיקים נמצאים כל הזמן בתנופה קדימה, במיוחד עכשיו, עם הקמת מרכז ההכוון, המיועד לספק מענה ישיר לצרכי ותיקי העמק. מבחינתנו, הוותיק הוא במרכז ותפקידנו לעשות עבורו את המיטב."

 

לקביעת פגישה אישית, ניתן לפנות למרכז ההכוון בטלפון- 04-6520106 או במייל shanib@eyz.org.il

עבור לתוכן העמוד