פתיחת שנת הלימודים תש"פ

שנת הלימודים תש"פ נפתחה בחגיגיות ב-100 מוסדות החינוך במועצה האזורית עמק יזרעאל

3/09/2019 עודכן בתאריך

כ- 12,972 פעוטות, ילדים ובני נוער שבו בתחילת השבוע לספסל הלימודים ב-100 מוסדות החינוך ברחבי עמק יזרעאל, עם פתיחתה של שנת הלימודים תש"פ.

בין הילדים הנרגשים כ- 858 תלמידים חדשים, אשר החלו דרכם בבית הספר ועלו לכיתה א'.

 

במהלך חופשת הקיץ עמלה המועצה האזורית עמק יזרעאל בהכנת מערכת החינוך לשנת הלימודים. זאת, בהשקעה של כ- 7 מיליון ש"ח! בכלל זה בוצעו עבודות הנדסה, בינוי ותחזוקה, ציוד מוסדות הלימוד במחשוב וטכנולוגיה מתקדמים, הושקעו תקציבים בתוספת שעות חינוך, הוכנסו תכניות לימוד ומגמות חדשות בתיכונים, בוצעו הכשרות, ימי עיון והכנה למנהלים ולצוותי החינוך, הדרכות לנהגי המועצה וקבלנים חיצוניים וימי הערכות למלווים.

 

הקיץ נרשמו הצלחות למערכת החינוך בעמק; שלושה תיכונים גדולים בעמק נבחרו כבתי ספר מצטיינים על ידי משרד החינוך, על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודים, ביניהם: מקיף ולדורף הרדוף, מקיף עמקים תבור ומקיף חקלאי ויצ"ו נהלל. בנוסף, תיכוני העמק ממשיכים להציג נתונים גבוהים בהישגים ובזכאות לבגרות, כפי שפורסם ע"י משרד החינוך: 94% במקיף העמק המערבי, 90% בישיבת תקוות יעקב, 86.5% במקיף עמקים-תבור, 86% במקיף חקלאי נהלל ובי"ס ולדורף הרדוף, אשר מציג בשנים האחרונות קפיצה חדה באחוזים, עם 89% זכאות לבגרות.

 

ראש המועצה אייל בצר, פתח את שנת הלימודים בטקס קבלת ילדי כיתות א' בבית הספר היסודי "מרחבים" בכפר יהושע, ביום חמישי האחרון.

בבוקר יום ראשון, ביקר בצר במספר בתי ספר ברחבי העמק והשתתף בטקסי פתיחת השנה, שם אמר: "פתיחת שנת הלימודים הינה יום חג בעמק יזרעאל. מחלקות המועצה ובייחוד אגף החינוך, מוכנים כבכל שנה לספק את החינוך הטוב ביותר לילדי העמק. אני מאחל לכולנו, שנה נוספת של הצטיינות וערכים, אשר תמשיך את ההישגים הגבוהים שהיו עד כה. גם השנה, אנו רואים גידול משמעותי במספר התלמידים בעמק, וגאים להיות מועצה שמנהלת מערכת חינוך כה גדולה, עם 100 בתי ספר וגנים. אנו מתחייבים להמשיך להיות קשובים לכל תלמיד ותלמידה, בדגש על חינוך אישי, על מנת לאפשר להם לממש את הפוטנציאל הגלום בתוכם. החינוך שניתן לילדי העמק יביא אותם, גם השנה, להצטיינות לימודית, ומעל כל זאת יהיה חינוך ערכי, חינוך ברוח העמק. שנה טובה ומוצלחת!"


רחל שחורי, מנהלת אגף החינוך, ברכה ואמרה: "שנת הלימודים תש"פ נפתחה כסדרה וללא תקלות, בכל מוסדות החינוך של העמק. חודשי הקיץ העמוסים בהכנה אינטנסיבית של כל המערכת לשנה החדשה, מתנקזים לבוקר אחד מרגש וחגיגי, בו יוצאת לדרך מערכת חינוך גדולה ומגוונת במיוחד, בשמחה גדולה ובסדר מופתי. העבודה הקשה, לה היו שותפות כל מחלקות המועצה, ניכרת בשטח. מוסדות החינוך וצוותי בתי הספר ערוכים ומוכנים לפתיחת השנה. אני מאחלת לתלמידים בכל מערכות החינוך, להורים, לצוותי החינוך, להנהלות בתי הספר ולעובדי בתי הספר והגנים שנה של למידה ועשייה מרתקת. יעדי אגף החינוך הינם להמשיך ולקדם את המסע החינוכי, במטרה לבנות את תמונת העתיד של מערכת החינוך בעמק, לעודד ולקדם תכניות ייחודיות, לשמור על הכלה מקסימלית של תלמידים במערכת, לפתח ולהרחיב את הדיאלוג בין קהילות העמק, להמשיך ולקדם את המצוינות, בזכותה זכינו גם השנה לשבחים רבים, שמירת איכות הסביבה והחיים וכמובן, המשך עבודה חברתית וערכית בכל שכבות הגיל".

 

עבור לתוכן העמוד