‏"זו בגרותי השנייה"- גמלאות עם משמעות

כנס פרישה ראשון מסוגו לפורשים בהווה ובעתיד, התקיים זו הפעם השנייה במועצה

11/09/2019 עודכן בתאריך

כ – 200 תושבים מהעמק הגיעו להתרשם משלל האפשרויות העומדות לרשותם, לקראת תקופת הפרישה מהעבודה.

האירוע נפתח ביריד צבעוני של פנאי, תעסוקה והתנדבות, בו הציגו ארגונים שונים את האפשרויות המגוונות הקיימות בפני הוותיקים, להשתלבות בגיל פרישה.

 

מטרת הכנס לחשוף את ותיקי העמק למגוון גופי ההתנדבות הפועלים באזורנו, בהם הם יכולים להשתלב ולקחת חלק, העלאת המודעות לחשיבות ההיערכות מראש לקראת הפרישה ולעבודת ההכנה הנדרשת לקראת פרישה, ומתן כלים פיננסיים, משפחתיים, משפטיים ותעסוקתיים.

 

מנכ"ל עמותת ותיקי העמק, נוקי בן שושן, ברכה את הבאים והודתה לכל השותפים לכנס זה: אגף קהילה ורווחה במועצה, המכללה האקדמית עמק יזרעאל ומעברים בעמק.

היא שיתפה כי כנס מיוחד זה, נוצר מתוך חשיבה של כל הגופים השותפים, עם פתיחות, מקצועיות והתייחסות לנושא הפורשים והפרישה, כנושא משמעותי בחיי האדם בכלל ותושבי העמק בפרט. זהו צומת חיים מורכב, משמעותי ורב פנים בחיינו, המזמין אותנו לעשיית שינויים ולשיח משותף, בנושאים הקשורים בו.

במסגרת הכנס, שמעו ותיקי העמק הרצאות בנושאים שונים הקשורים לגיל הפרישה: "בגרות שנייה" מפי רפי פלג, מנהל מרכז הפרישה הישראלי ולאחריו חמש הרצאות קצרות נוספות, בסגנון TED ש
הציגו היבטים שונים בנושא הפרישה, כגון: קשר משפחתי בפרישה, תכנון פיננסי, תעסוקה, השכלה ותכנון משפטי בגיל השלישי.

 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, אמר בהקשר זה כי מטרתנו היא לחשוב כל הזמן כיצד ניתן להרחיב את האפשרויות התעסוקתיות, הפנאי וההתנדבות של הוותיקים שלנו ולסייע להם לתכנן היטב את גיל הפרישה, כדי שתקופה זו תהיה משמעותית ומלאה תוכן, פעילות ועניין.

 

ותיקי העמק, שהשתתפו בכנס, ציינו את החשיבות הרבה של המפגש. אריאל מור, בן 70 מקיבוץ שריד, אשר פרש לגמלאות לפני שנתיים, סיפר שהכנס נתן לו אישור לדרך החיים בה בחר כדי להיות מאושר: "אני תורם לאחרים ולעצמי ועדיין חשוב ורלוונטי לאנשים בסביבתי. הזקנה ואתה המוגבלות בוא תבוא, במוקדם ואקווה שבמאוחר ולכן חשוב לי ליהנות ולתרום כל עוד אני נהנה ויכול".

 

כחלק ממתן המענה לפורשים לגמלאות, הוקם לאחרונה על ידי אגף קהילה ורווחה במועצה, מרכז הכוון אשר מספק לוותיקי העמק שירותי ייעוץ והכוונה לגיל הפרישה, במגוון תחומים.


לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מרכז ההכוון לגיל הפרישה 04-652106 /
shanib@eyz.org.il

עבור לתוכן העמוד