שנת הלימודים תש"פ

נפתחה בחגיגיות ב- 100 מוסדות החינוך במועצה האזורית עמק יזרעאל
11/09/2019 עודכן בתאריך

כ-12,972 פעוטות, ילדים ובני נוער שבו בשבוע שעבר לספסל הלימודים ב-100 מוסדות החינוך ברחבי עמק יזרעאל, עם פתיחתה של שנת הלימודים תש"פ. בין הילדים הנרגשים כ- 858 תלמידים חדשים אשר החלו דרכם בבית הספר ועלו לכיתה א'.

במהלך חופשת הקיץ, עמלה המועצה האזורית עמק יזרעאל להכנת מערכת החינוך לשנת הלימודים, בהשקעה של כ- 7 מיליון ש"ח. בכלל זה בוצעו עבודות הנדסה, בינוי ותחזוקה, ציוד מוסדות הלימוד במחשוב וטכנולוגיה מתקדמים, הושקעו תקציבים בתוספת שעות חינוך, הוכנסו תכניות לימוד ומגמות חדשות בתיכונים, בוצעו הכשרות, ימי עיון והכנה למנהלים ולצוותי החינוך, הדרכות לנהגי המועצה וקבלנים חיצוניים וימי הערכות למלווים.

 

הקיץ נרשמו הצלחות למערכת החינוך בעמק, שלושה תיכונים גדולים נבחרו כבתי ספר מצטיינים ע"י משרד החינוך, על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודים, ביניהם: מקיף ולדורף הרדוף, מקיף עמקים תבור ומקיף חקלאי ויצ"ו נהלל.

 

בנוסף, תיכוני העמק ממשיכים להציג נתונים גבוהים בהישגים ובזכאות לבגרות, כפי שפורסם ע"י משרד החינוך: 94% במקיף העמק המערבי, 90% בישיבת תקוות יעקב, 86.5% במקיף עמקים-תבור, 86% במקיף חקלאי נהלל ובי"ס ולדורף הרדוף, אשר מציג בשנים האחרונות קפיצה חדה באחוזים, עם 89% זכאות לבגרות.

 

ראש המועצה, אייל בצר, פתח את שנת הלימודים בטקס קבלת ילדי כיתות א' בבית הספר היסודי "מרחבים" בכפר יהושע ביום חמישי האחרון. בבוקר יום ראשון, ביקר במספר בתי ספר ברחבי העמק והשתתף בטקסי פתיחת השנה, שם אמר כי פתיחת שנת הלימודים הינה יום חג בעמק יזרעאל, כל שנה מחדש. הוא המשיך והזכיר כי מחלקות המועצה ובייחוד אגף החינוך, מוכנים כבכל שנה לספק את החינוך הטוב ביותר לילדי העמק. ראש המועצה סיים בברכת שנה טובה ומוצלחת, שנה של הצטיינות וערכים, אשר תמשיך את ההישגים הגבוהים שהיו עד כה:

"גם השנה, יש גידול משמעותי במספר התלמידים בעמק. אנו גאים על היותנו מועצה שמנהלת מערכת חינוך כה גדולה, עם 100 בתי ספר וגנים, ומתחייבים להמשיך להיות קשובים לכל תלמיד ותלמידה, בדגש על חינוך אישי. זאת, על מנת לאפשר להם לממש את הפוטנציאל הגלום בתוכם. החינוך שניתן לילדי העמק יביא אותם, גם השנה, להצטיינות לימודית, ומעל כל זאת יספק חינוך ערכי ברוח העמ"ק."


רחל שחורי, מנהלת אגף החינוך, ציינה את חודשי הקיץ העמוסים בהכנה אינטנסיבית של כל המערכת לשנה החדשה, אשר מתנקזים לבוקר אחד מרגש וחגיגי, בו יוצאת לדרך מערכת חינוך גדולה ומגוונת במיוחד בשמחה גדולה ובסדר מופתי. היא הודתה על העבודה הקשה לה היו שותפות כל מחלקות המועצה, מוסדות החינוך וצוותי בתי הספר בכדי לפתוח את השנה ערוכים ומוכנים. היא איחלה לתלמידים בכל מערכות החינוך, להורים, לצוותי החינוך, להנהלות בתי הספר ועובדי בתי הספר והגנים שנה של למידה ועשייה מרתקת. שחורי: "יעדי אגף החינוך לשנה הקרובה הינם להמשיך ולקדם את המסע החינוכי במטרה לבנות את תמונת העתיד של מערכת החינוך בעמק, לעודד ולקדם תכניות ייחודיות, לשמור על הכלה מקסימלית של תלמידים במערכת, לפתח ולהרחיב את הדיאלוג בין קהילות העמק, להמשיך ולקדם את המצוינות עליה אנו זוכים לשבחים רבים, שמירת איכות הסביבה והחיים וכמובן, המשך עבודה חברתית וערכית בכל שכבות הגיל".

עבור לתוכן העמוד