יצא לדרך קורס פעילים מובילים!

במסגרת תוכנית 'קהילה לדורות'
11/09/2019 עודכן בתאריך

תוכנית 'קהילה לדורות' פועלת להגברת מעורבות הוותיקים בקהילה. הקורס יכשיר את הפעילים להוביל את תחום הוותיקים ביישובים.

 

מטרתה של תוכנית "קהילה לדורות", אותה מובילה המועצה, היא לפתח מודל עבודה בתחום האוכלוסייה הוותיקה, באופן שמשתלב בכלל העשייה הקהילתית.

היעד המרכזי הוא חיזוק והגברת מעורבותם של ותיקי העמק בעשייה הקהילתית, בפיתוח שירותים חדשים ובעידוד צריכת השירותים הקיימים.

 

התכנית ממומנת ע"י קרן דליה ואלי הורביץ, בשיתוף הג'וינט ומשרד הרווחה, ופועלת במשותף על ידי היחידה לרווחת הוותיק בקהילה של אגף קהילה ורווחה ועמותת ותיקי עמק יזרעאל.

קורס הפעילים המובילים נפתח כעת, לראשונה, במועצה. משתתפים בו 18 פעילים מ- 13 ישובים.

מטרתו המרכזית להכשיר את הפעילים, להוביל את בינוי הקהילה הוותיקה ביישובם, בהסתכלות רחבה, רב מערכתית ורב דורית.

 

הקורס מיועד לפעילים מהיישובים, המובילים את תחום הוותיקים ביישובם. במסגרת הקורס יתקיימו 14 מפגשים, לאורך השנה.

השבוע התקיים המפגש הראשון, בנוכחות ראש המועצה, אייל בצר, אשר סיפר כי המועצה ממשיכה בתנופת העשייה למען ותיקי העמק ומרחיבה את פעילותה בנושא, כל העת: "מטרתנו היא לייצר אופק לוותיק היזרעאלי. הכשרת הפעילים המובילים תוסיף ותעצים את תחום האוכלוסייה הוותיקה ביישובים.

 

הקורס בהנחיית יפעת גזית, עו"ס קהילתית באגף קהילה ורווחה וגיא צפוני, יועץ אסטרטגי ובונה קהילות. משתתפי הקורס יקבלו ליווי ביישובים, על ידי סיגל אהרון, רכזת מתנדבים בעמותת ותיקי עמק יזרעאל.

 

מנהלת אגף קהילה ורווחה, אתי גפן, שיתפה בהתרגשות מהקורס החדש, שיכשיר הלכה למעשה, בכל אחד מהיישובים, פעיל שיוביל את תחום האוכלוסייה הוותיקה. היא ציינה שהמועצה ואגף קהילה ורווחה ימשיך לקדם, באמצעות שיתופי פעולה, את השירות האיכותי ביותר עבור ותיקי העמק, בקהילה וברמה האזורית.

 

עבור לתוכן העמוד