'הטרקטור בארגז החול' הפך לטרקטור בשדות הבוץ

נגנב הטרקטור המיתולוגי של קיבוץ גבת, והושב לבעליו על-ידי מחלקת הביטחון של המועצה
8/01/2020 עודכן בתאריך

אחרי יותר מ-40 שנה בהן שירת בנאמנות את קיבוץ גבת, נגנב טרקטור הפיאט המיתולוגי של קיבוץ גבת, בחסות הסערה.

 

הטרקטור הוותיק נמצא שקוע בבוץ, בשדות נהלל, על-ידי אנשי מחלקת הביטחון של המועצה.

 

בקיבוץ נחשב טרקטור הפיאט הוותיק למוסד של ממש. לכן, בשבוע שעבר, כאשר גנבים ניצלו את מזג האוויר הסוער כדי לגנוב את הטרקטור המיתולוגי, חשו בני הקיבוץ עצב רב והתגייסו לחפש אחריו בכל שדות עמק יזרעאל.

 

"הטרקטור הזה הוא בערך בגילי", סיפר צור ישראלי (45) המנהל העסקי של הקיבוץ, ודור שני בגבת. "אני זוכר אותו, בתור ילד. תמיד הוא היה כאן". במשך יותר מ-20 שנה עבד טרקטור הפיאט בפרדס ולפני כ-15 שנה הוא נקלט בענף הנוי ומשמש מאז כ"כולבויניק" של הקיבוץ והילדים שבו, בדומה לטרקטור בספר הילדים הידוע של מאיר שלו, 'הטרקטור בארגז החול'.

 

ביום שישי לפני שבועיים, למחרת הסערה הגדולה, גילו חברי גבת, שהטרקטור המיתולוגי איננו. "לפי המצלמות ראינו שלפנות בוקר הוא נגנב", תיאר ישראלי. "הגנבים לקחו אותו, עקרו בעזרתו את הכספת הגדולה בקיבוץ, וגררו את הכספת על העגלה שהייתה מחוברת לטרקטור וכך נמלטו".

בקיבוץ פנו למשטרה ובמקביל, למחלקת הביטחון של המועצה ולרכזי הביטחון ביישובים. בשבת, יצאו חברי הקיבוץ ברכבי שטח לחפש את הטרקטור בשדות העמק, אך לצערם הרב, כל החיפושים לא צלחו.

אלא שביום ראשון הם קיבלו הודעה משמחת: אנשי מחלקת הביטחון של המועצה, פלטי בארי ודגן פריג', הצליחו לאתר את הטרקטור והעגלה שקועים בבוץ, ליד מאגר המים של נהלל. "הטרקטור לא שווה הרבה, אבל יש לו ערך סנטימנטלי חשוב עבורנו", הסביר ישראלי. "מיד כשחילצנו אותו, הוא עלה על הכביש ונסע כמו ענק! הגנבים הצליחו לגנוב את תכולת הכספת, אבל העיקר שהטרקטור והעגלה חזרו הביתה".

 

אייל בצר, ראש המועצה, הוסיף: "אנו מתגאים בעובדי מחלקת הביטחון שלנו, שעושים עבודה מסורה, לילות כימים, במקצוענות בלתי מתפשרת, למען תושבי העמק".

עבור לתוכן העמוד