אגף חינוך אגף חינוך אגף חינוך
  אגף חינוך
  דלג על אגף חינוך

  אגף חינוך

  מנהלת אגף חינוך: רחל שחורי

  מנהלת מח' בתי"ס יסודיים: ענבל מור סמו

  מזכירה: הילה גבע 

  טלפון מזכירות: 04-6520055

  פקס: 04-6520062

  צור קשר אגף חינוך: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  חונכים בית לקידום נוער

  23/08/2016 עודכן בתאריך

  בטקס חגיגי, נחנך במנשייה זבדה, בית לתכנית קידום נוער. הבית נחנך במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, מנהלת אגף החינוך במועצה רחל שחורי, רון שיזף - קצין הביקור הסדיר של עמק יזרעאל, אימאם הכפר מנשיית זבדה – השיח' עלי, נציגי הכפר והמשפחות וכן נציגות משרד החינוך – המפקחת המחוזית – עדי סיון ומיכל וירני – מדריכת קידום נוער.

   

  הבית החדש, שופץ והותאם לצרכי בני הנוער והוא נמצא תחת המסגד בכפר. קידום נוער (פרוייקט היל"ה) היא מסגרת שנותנת מענה לילדים מנותקים, ללא מסגרת לימודית או בסכנת נשירה מהותית. מטרת התכנית היא לאסוף את הילדים הנושרים ולתת להם הזדמנות נוספת, לרוב אחרונה, להיכנס למסגרת לימודית, להשלים השכלת יסוד ולעשות קורסים במקצועות עמלניים כדי לקבל תעודה במקצועות כגון: (טכנאי מזגנים, עבודה עם מחשבים, נגרות ועוד. מרבית הנערים בפרוייקט עובדים בשעות הבוקר ולכן הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים, מספר ימים בשבוע, במתכונת פרטנית או בקבוצות למידה קטנות של 4-5 תלמידים, עם מורים שמלמדים את מקצועות היסוד – שפה (עברית וערבית), מתמטיקה, אזרחות, אנגלית וכן מקצועות טכנולוגיים, מדעי הסביבה ועוד). בסיומה של התכנית המטרה היא להשלים 8-12 שנות לימוד בהתאם ליכולת.

   

  שלוחת קידום נוער נפתחה לפני שנתיים בעקבות מצב מתמשך בו חלק מבני הנוער ביישוב מנשית זבדה נשרו מהלימודים לקראת החטיבה העליונה ולא תמיד נמצאו להם פתרונות מתאימים. כיום, יחידת קידום הנוער של עמק יזרעאל כוללת את מנשייה זבדה וסוועד חמירה ולומדים בה 32 בני נוער שמגיעים באופן מסודר ללמוד בשעות אחה"צ.

   

  באגף החינוך אמרו השבוע: "מרכז קידום הנוער מוכיח את עצמו בפעילות יפה והצלחות רבות - הנערים מגלים מוטיבציה ורוצים ללמוד ולהצליח. נערים שהגיעו לכיתה י' בלי לדעת קרוא וכתוב רוכשים השכלת יסוד ומצליחים יפה לעשות בגרויות. ההורים מעורבים ושותפים ומעריכים מאוד את העשייה. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, ברך על המבנה החדש ואמר: "המבנה החדש שחנכנו במבנה המסגד מאפשר שקט, תחושת בית ומתן תנאי למידה מצוינים לנערים. ההשכלה היא כח חשוב ואנחנו לא מוותרים על אף נער. נמשיך לעשות הכל כדי להעמיק את העשייה בתחום ולאפשר לכל נער ונער עזרה מירבית".

  עבור לתוכן העמוד