אגף חינוך אגף חינוך אגף חינוך
  אגף חינוך
  דלג על אגף חינוך

  אגף חינוך

  מנהלת אגף חינוך: רחל שחורי

  מנהלת מח' בתי"ס יסודיים: ענבל מור סמו

  מזכירה: הילה גבע 

  טלפון מזכירות: 04-6520055

  פקס: 04-6520062

  צור קשר אגף חינוך: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  נפתחה שנת הלימודים תשע"ח ב-100 מוסדות החינוך במועצה

  4/09/2017 עודכן בתאריך

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל – אייל בצר: "פתיחת שנת הלימודים היא יום חג בעמק יזרעאל" מנהלת אגף החינוך במועצה, רחל שחורי : "שנת הלימודים תשע"ח נפתחה כסדרה וללא תקלות"

   

  כ-9500 תלמידי כיתות א' עד י"ב חזרו לפקוד את ספסל הלימודים בבתי הספר בעמק יזרעאל. אליהם הצטרפו כ- 2150 ילדים בגילאי 3 עד 6, כ- 1300 ילדים מגיל לידה עד 3, צוותי הוראה וחינוך הורים וסבים רבים ונרגשים שפתחו את שנת הלימודים תשע"ז במוסדות החינוך בעמק.

   

  כ- 750 תלמידים היו השנה נרגשים במיוחד, כאשר נכנסו בפעם הראשונה לשערי כיתה א'. מדובר במחזור גדול המשקף את הצמיחה הדמוגרפית הגדולה של העמק.

   

  במהלך חופשת הקיץ ולטובת פתיחת שנת הלימודים כסדרה, השקיעה המועצה כ- 7.5 מיליון ש"ח בפעילויות תחזוקה, שיפוץ ובטיחות במוסדות החינוך. נבדקו מתקני משחקים, נוספו כיתות שמע, הוחלפו גגות אסבסט, מזגנים, וכן שופצו נצבעו ושודרגו כיתות ואולמות בבתי הספר ברחבי העמק, נבנו ושודרגו מגרשי ספורט ועוד.

   

  עוד במהלך הקיץ – הערכות חסרת תקדים לפתיחת שנת הלימודים בכ-100 מוסדות חינוך מועצתיים - כנסי הכנה למנהלים וצוותים חינוכיים, הדרכות לנהגי המועצה וקבלנים חיצוניים, ימי הערכות למלווים וגם שינויים בהנהלות בתי הספר – דוד חורש, מנהל כפר הנוער ויצו נהלל, פרש לגמלאות לאחר 20 שנים של עשייה מבורכת בבית הספר ויצו נהלל. גליה אלף, נבחרה לנהל את כפר הנוער. בבית הספר היסודי "רעים" שמשית נפרדו מחדווה אילת, מנהלת בית הספר מיום הקמתו, אשר פרשה לגמלאות. את בית הספר מנהלת שני קרן, תושבת כפר חסידים. בבית ספר קישון – בית ספר על אזורי מיוחד לחינוך, נפרדו מהמנהלת עדנה דנגור, שניהלה את בית הספר ובתקופתה זכה קישון גם בפרס חינוך מחוזי. את בית הספר מנהלת עירית רביב מגבעת אבני. בבית הספר היסודי שדה יעקב נפרדו מהמנהלת אלה קליר שיצאה לגמלאות. את בית הספר מנהלת רותי פרינס מבית רימון. מנהלת חדשה נוספת, בחווה החקלאית בנהלל – רחלי פרץ מנהלת את החווה. באגף החינוך אחלו השבוע הצלחה לכל המנהלות הנכנסות והודו לפורשים.

   

  מובילים בהישגים חינוכיים - בתי הספר של העמק מובילים בהישגים החינוכיים – מפרסום נתוני התמונה החינוכית של משרד החינוך השבוע, עולה כי בתי הספר התיכונים של העמק מציגים הישגים גבוהים במיוחד וזכאות גבוהה לתעודת בגרות: בית הספר התיכון העמק המערבי 93.4%, תיכון ויצו נהלל 87.6% , תיכון עמקים תבור 82.8% וישיבת תקוות יעקב 84.4%. בתי הספר של העמק מובילים גם בקטגוריות הנוספות – גיוס משמעותי, שביעות רצון ועוד פרמטרים.

   

  ראש המועצה אייל בצר, פתח את שנת הלימודים עם טקס קבלת ילדי כיתות א' בבית הספר מרחבים בכפר יהושע ביום חמישי האחרון. בשישי בבוקר, פתח בצר את שנת הלימודים בבית הספר נתיב הושעיה ובירך את התלמידים ואת הצוות. בבוקר יום ראשון, ביקר בצר במספר בתי ספר והשתתף בטקסי פתיחת שנה בבית הספר היסודי בגבעת אלה, העמק המערבי, ויצו נהלל, עמק יזרעאל גניגר, שגיא בשריד ועמקים תבור. בצר ברך ואמר: "פתיחת שנת הלימודים היא יום חג בארץ ישראל ובעמק יזרעאל. אנו פותחים בהתרגשות רבה את שנת הלימודים תשע"ח, אין עוד הרבה מועצות בארץ שמנהלות מערכת חינוך כה גדולה בכאלו היקפים וכאלו מספרים – 100 מוסדות חינוך – כ- 80 גנים ו- 22 בתי ספר יסודיים ותיכוניים. לשמחתנו השנה נפתחת כסדרה, ללא תקלות, עוד מאות תלמידים וילדי גן נוספו למערכת שלנו השנה – הצמיחה המבורכת של העמק ממשיכה. העמק והחינוך בו, ממשיכים להיות אבן שואבת למשפחות רבות ואנו שמחים וגאים על כך. המועצה תמשיך להשקיע במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית". הנהלת המועצה סיירה במוסדות החינוך בעמק ביום הראשון ללימודים ונכחה בטקסי פתיחת השנה המרגשים.

  רחל שחורי, מנהלת אגף החינוך, ברכה השבוע ואמרה: "שנת הלימודים תשע"ח נפתחה כסדרה, ללא תקלות בכל מוסדות החינוך של העמק. כבמטה קסם, כל ההכנות הקפדניות והקדחתניות של החודשים האחרונים מסתיימות והשנה מתחילה בחגיגיות ובסדר מופתי – העבודה המסורה של עובדי אגף החינוך, השותפות האמיצה של כל מחלקות המועצה אפשרה לנו להגיע מוכנים לפתיחת השנה עם מעל ל 600 פעילויות שונות של אגף הנדסה במוסדות החינוך שלנו בכל רחבי העמק. אני מאחלת לתלמידים בכל מערכות החינוך, להורים, לצוותי החינוך, להנהלות בתי הספר ועובדי בתי הספר והגנים שנה של למידה וחוויה. שנה בטוחה ושקטה. יעדי אגף החינוך הינם להמשיך לעודד ולקדם תכניות ייחודיות, לשמור על הכלה מקסימלית של תלמידים במערכת, לפתח ולהרחיב את הדיאלוג בין קהילות העמק, לקדם מצויינות, שמירת איכות הסביבה והחיים וכמובן, המשך עבודה חברתית וערכית בכל שכבות הגיל".

  עבור לתוכן העמוד