אגף חינוך אגף חינוך אגף חינוך
  אגף חינוך
  דלג על אגף חינוך

  אגף חינוך

  מנהלת אגף חינוך: רחל שחורי

  מנהלת מח' בתי"ס יסודיים: ענבל מור סמו

  מזכירה: הילה גבע 

  טלפון מזכירות: 04-6520055

  פקס: 04-6520062

  צור קשר אגף חינוך: לחץ כאן

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  תיאטרון עדות

  18/09/2017 עודכן בתאריך

  ערב מרגש באולם המופעים במזרע – השבוע נערכה הצגה משותפת לתלמידי כיתות ט' בבית הספר עמקים תבור במזרע וניצולי השואה של עמק יזרעאל. ההצגה המרגשת נערכה במעמד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, מנכ"לית עמותת ותיקי העמק – נוקי בן שושן, יו"ר עמותת תיאטרון עדות, ישראל מובשוביץ, מנהל בית הספר עמקים תבור, מובילי המיזם עזרא ועירית דגן המקיימים זו הפעם ה 55 את המיזם במשך 18 שנים.

   

  התלמידים ושורדי השואה של העמק, עלו לבמה יחדיו. הוותיקים סיפרו את סיפוריהם ואילו בני הנוער הציגו והמחיזו את הזכרונות, תהליך שנערך בהנחייתם הצמודה של עזרא ועירית דגן.

   

  בפרוייקט שהחל כבר בשנה שעברה, נפגשו קבוצה של תלמידי כתות ח', עם קבוצה של ניצולי שואה המבקרים ב"סב יום". הקבוצה תיעדה את סיפוריהם האישיים של הניצולים והמחיזו אותם להצגת תיאטרון. התהליך התבצע בהובלתם והדרכתם של השחקן והבמאי עזרא דגן (רשימת שינדלר) ואשתו עירית שהיא פסיכותרפיסטית במקצועה. ריכזה את הפרויקט קרנית כהן, עו"ס עמותת ותיקי עמק יזרעאל. המיזם התאפשר בתמיכה ובתקצוב המועצה, אגף החינוך, אגף קהילה ורווחה, בית הספר עמקים תבור, עמותת ותיקי עמק יזרעאל ועמותת תיאטרון עדות. במועצה הדגישו השבוע כי למרות שג'וינט ישראל אינו מתקצב השנה את הפעילות, המועצה רואה בכך חשיבות רבה ופעלה להמשיך את העשייה החינוכית והערכית.

   

  בשבוע האחרון העלו התלמידים והניצולים בצוותא את ההצגה בפני תלמידי "עמקים תבור" ותלמידי בתי ספר תיכונים נוספים בעמק: ויצו נהלל, העמק המערבי. שיאו של השבוע היה בהצגה החגיגית שהתקיימה באולם במזרע.

   

  בהצגה משחקים אלו לצד אלו ותיקי העמק שרובם בגילאי 80 ומעלה, לצד התלמידים הצעירים. האולם במזרע היה מלא עד אפס מקום בצעירים מלאי מרץ וחיוניות ולצדם מבוגרים. תחושת החיבור והשותפות בין הגילאים בלטה מאוד. ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך ודיבר על חשיבות הזכרון ושימורו – "תפקידנו הוא לשמר את הזכרונות הללו ולהותיר אותם לדורות הבאים, כך אנו עושים פה וכך אנו עושים במסגרות נוספות בהם צעירים מתעדים סיפורי ותיקים". מנכ"לית עמותת ותיקי העמק, דיברה על החשיבות של החיבור הרב דורי וההתרגשות הגדולה להגיע לרגע זה בו שנה שלמה של עבודה משותפת מתכנסת למופע כה ייחודי זו השנה השנייה ברציפות.

  עבור לתוכן העמוד