תרבות בעמק אולם תרבות יפעת התחנה הבריטית מטיילים ונהנים הופעה - מוש בן ארי
  מחלקת תרבות
  דלג על מחלקת תרבות

  מחלקת תרבות

  מנהלת: רחלי אבידוב

  משרד: חלי לוי, סיגל זרביב

  טלפון: 04-6520082/172

  פקס: 04-6520014

  שעות פעילות: 8:00-16:00

  טלפון אולם יפעת: 04-6040575

  כנס "מקום" ע"ש ריכרד קאופמן

  24/03/2015 עודכן בתאריך

  יום העיון, פרי יוזמתו של הצייר אלי שמיר מכפר יהושע, מתקיים מידי שנה בשיתוף המועצה האזורית עמק יזרעאל, המכון לאמנות במכללת אורנים וכפר יהושע. השנה, הצטרפה גם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ויום העיון עסק ביצירתו של אריק איינשטיין – "נביא בעירו, אריק איינשטיין בתל אביב".

   

  בסוף השבוע האחרון התקיים במועדון בכפר יהושע כנס "מקום" השנים עשר, בהשתתפות קהל של עשרות מתושבי העמק ומחוצה לו. יום העיון על שם ריכרד קאופמן עסק השנה בנושא יצירתו של אריק איינשטיין, תחת הכותרת: "נביא בעירו – אריק אינשטיין בתל אביב" והרצו בו עפר רגב, ולאחריו, פרופ' אריאל הירשפלד שריתק את הקהל כאשר דיבר על יצירותיו של אינשטיין והמשמעות של שיריו. לאחר מכן, סיפר היוצר והמלחין יוני רכטר על העבודה המשותפת עם אריק אינשטיין וכיצד הולחנו חלק מהיצירות הבולטות של השניים. בהמשך, עלה רכטר לבמה עם הזמרת יעל צבי והנגן אהרוני בן ארי ויחד ביצעו משיריו המרגשים של איינשטיין. יום העיון השנתי מתקיים לזכרו של ריכארד קאופמן (1887-1958), אדריכל ומתכנן  ערים שעמד מאחורי תכנונם של עשרות ישובים, רבים מהם בעמק יזרעאל. פועלו הונצח על ידי אלי שמיר וקהילת כפר יהושע בפסיפס באתר הנושא שמו. אלי שמיר, יוזם הכנס סיפר: "המרצים המעולים ביותר, כמו מדי שנה, מגיעים לכפר יהושע שבעמק יזרעאל, כדי לדבר בפני קהל של מאות אנשים המגיעים מדי שנה מכל הארץ. באופן הזה, העמק חוזר לממש את עצמו כפי שהיה בשנותיו הראשונות, כעוד מרכז של תרבות". שמיר הוסיף וציין כי המרצים ביום העיון באים כולם בהתנדבות והכניסה לכנס ללא תשלום.

   

   

   

  בפתיחת הכנס ברכו שמיר, אמיר פורת – מזכיר מושב כפר יהושע המארח את הכנס מזה 12 שנים, עמרי שלמון מנכ"ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ורחלי אבידב דוברת המועצה האזורית. ראש המועצה אייל בצר, ראש המועצה, בירך על קיום הכנס ואמר: "כנס מקום הוא יוזמה תרבותית חשובה כבר 12 שנים. הארוע הפך למסורת מעשירה ואיכותית בעמק שלנו, נמשיך לתמוך בכנס גם בהמשך". 

  עבור לתוכן העמוד