פרויקטים באגף קהילה ורווחה המנצחים ביזרע-ראלי חוגגים יובל בקיבוץ הסוללים נוער מתנדב בהושעיה סטודנטים ב"מכללת ותיקים"
  קהילה רווחה ויישובים
  דלג על קהילה רווחה ויישובים

  קהילה רווחה ויישובים

  ת.ד. 90000, עפולה 1812003

  בית המועצה ליד קיבוץ מזרע 

  למפה ב- waze לחץ כאן

  טלפון: 04-6520111

  פקס: 04-6520000

  מוקד 24/7: 04-6520100

  שעות פעילות: 7:30-16:000

  מציינים את חג המולד והולדת הנביא מוחמד

  22/12/2015 עודכן בתאריך

  השבוע התקיים בבית זרזיר ארוע ראשון מסוגו – הדלקת קישוטים לכבוד חג המולד והולדת הנביא מוחמד. הארוע התקיים ביוזמת משפחת ג'ואמיס מזרזיר ונכחו בו תושבי האזור, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל – אייל בצר, הכומר מסעוד אבו ח'טיב מיפיע וסולימאן אבו מהטב ג'ואמיס. בארוע השתתפו אישי ציבור מזרזיר, אישי חינוך ואורחים נוספים. המארח, תמיר ג'ואמיס, יוזם הארוע, עושה זאת בהתנדבות מלאה וערך לאחרונה גם הדלקת נרות משותפת לתושבי העמק וזרזיר לכבוד חנוכה.
  בארוע השבוע, ציינו את הסמיכות של הולדת הנביא מוחמד והולדת ישו, המתקיימים השנה יום אחרי יום – 23 ו- 24 לדצמבר, ארוע המתרחש פעם ב 400 שנים.

   

  במהלך הארוע החגיגי, הכומר אבו חטיב, ברך ודיבר על המחוייבות לשלום וכבוד האדם ועל הצורך של כולנו לחיות יחד בשלום, ללא הבדל דת, גזע ומין. עוד הוסיף הכומר כי יש להשאיר את הפוליטיקה לפוליטיקאים ולהתרכז בשיתוף הפעולה בין כל המגזרים.

   

  ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, אמר: "המקום בו אנו חיים הוא מקום המפגש בין יבשות ותרבויות וממנו צמחה התרבות. שלוש הדתות נוצרו במדבר - תורת משה והולדת העם היהודי במדבר סיני, הנצרות במדבר יהודה (בהטבלתו של ישוע על ידי יוחנן), והאסלם במדבריות ערב הסעודית. תושבי ישראל, בני כל הדתות הפכו את המדבר למקום פורח ופורה. שיתוף הפעולה יביא לשגשוג. לאחרונה, אוירת האיבה שקיימת עכשיו בארץ, חוטאת למהות הדתות. מוסלמי שפונה לטרור חוטא לאיסלם. יהודי העושה פעולת טרור חוטא לעקרונות היהדות. הפונים לשנאה בשם הדת, מעוותים את הדתות. על המנהיגות הדתית להנהיג את שיתוף הפעולה בין הדתות והאירוע המשותף הערב הוא דוגמה שיש לדאוג להפיץ אותה ולהמשיך את המפגשים המשותפים".

  עבור לתוכן העמוד