קול קורא לאמניות ואמנים להגשת עבודות לתערוכת אמני עמק יזרעאל 2023

מדי שנה מציגים אמנים, תושבי העמק' בתערוכת אמני עמק יזרעאל, ביניהם: יעקב דורצ'ין, אלי שמיר, עדי נס ועוד. התערוכה מתקיימת כחלק מאירועי פסטיבל חלב ודבש.

הנכם מוזמנים להציע עבודות שתוצגנה בתערוכה הקרבה, במדיות השונות: ציור, פיסול, צילום, וידאו ארט מיצב ועוד. רצוי כי העבודות יהיו בזיקה לשם התערוכה 'עת קציר' .

לתערוכה יתלוו יח"צ וקטלוג.

ניתן לשלוח הצעות עד תאריך 31.3.2022 בדוא"ל, לאוצרת התערוכה - עינת קליפלד eynat2023@gmail.com
ובמקביל, גם למפיק התערוכה - דוד הירש david@go2print.co.il

יש לצרף למסמך צילום איכותי של העבודה, מידות גודל, חומרים ממנה עשויה, שם העבודה, ומספר מילים המתארות את ההקשר לשם התערוכה.

לצערנו, אין באפשרותנו להתחייב כי כל הפניות תענינה בחיוב.


היצירה האמנותית בעמק יזרעאל מתרחשת מראשית ההתיישבות ולרוב שולבה עם עבודת היום יום. בשנים האחרונות, קבלה העשייה האמנותית ברחבי המועצה האזורית עמק יזרעאל, תנופה והבלטה לעין הציבורית, בזכות התערוכות הרבות המוצגות בגלריות, במוזאונים ובמיזמים פרטיים מבורכים נוספים. הבמה והמרחב הניתנים לאמנים, מאיצים ומעודדים את היצירה האמנותית. אמנים המתגוררים ויוצרים בעמק אף מקבלים הכרה ארצית, לאחר שפרצו לדעת הקהל, בהצגת יצירותיהן בגלריות המקומיות.

תנופת עשייה אמנותית זו, מביאה לכך שאנו חווים תנועה ערה של שוחרי אומנות מרחבי הארץ המתעניינים במתרחש בתחום האומנות בעמק.

תערוכת אמני עמק יזרעאל הנערכת זו השנה ה 11 בחסות המועצה האזורית, כחלק מאירועי פסטיבל חלב ודבש, מהווה את "גולת הכותרת" בהצגת האמנות החזותית בעמק. היא מזמנת הזדמנות נוספת למפגש מרגש עם יצירותיהם של האמנים החיים ויוצרים כאן.

בעמק יזרעאל חיים בכפיפה אחת אמנים בכירים אשר זכו להכרה בינלאומית, אמנים היוצרים מגיל צעיר ואמנים שהחלו את דרכם האמנותית בגיל מאוחר בחייהם, שיתכן ובמעשה זה הם מכתיבים בימים אלו פרק חדש בתולדות האמנות הישראלית.

במהלך השנים, נוצרות בעמק מערכות יחסים ייחודיות בין אדם לאדם ובין האדם לסביבתו, היוצרות אוירה ואקלים אנושי ייחודי, ומשפיעות לעיתים קרובות על היצירה האמנותית באופן גלוי או סמוי.

שם התערוכה: 'עת קציר'

"הזורעים בדמעה ברינה ייקצרו".

השנה, 2023 שם התערוכה נגזר משמו החקלאי של חג השבועות – חג הקציר, אותו אנו חוגגים בפסטיבל. הקציר מסמל מימוש, מאמץ ויבול. זוהי סיומה של תקופת גידול התבואה, שתחילתה בעמל רב המלווה בדאגה ותפילה לגידול מוצלח בשדות. אלו מתחלפות בתחושות שמחה וסיפוק עם בוא הקציר.

שם התערוכה 'עת קציר' בא לרמז על תהליך היצירה גם בשדה האמנות. תהליך המלווה במאמץ ולעיתים גם בחיבוטי נפש, המתחלפים בשמחה, מימוש וסיפוק עם השלמת היצירה והצגתה לקהל הרחב.

עינת קליפלד, אוצרת התערוכה