המועצה מעודדת נשים לקחת חלק במגוון תפקידים במגזר הציבורי ובמוקדי קבלת החלטות.
מידי שבוע, נציב זרקור ונפרסם עשייה משמעותית של נשים בתפקידים התנדבותיים במועצה וביישוביה, במטרה לעודד נשים נוספות להצטרף למעגלי ההשפעה וקבלת ההחלטות 

אתי זרביב

תושבת גבעת אלה, בת 61 נשואה ואם ל-4 ילדים, אחות בעלת תואר שני בסיעוד, הכשרה באונקולוגיה ומומחית בטיפול פליאטיבי.

"אני אחות מאז שנת 1984. מרבית שנות עבודתי נעשו בקהילה, כולל עבודה בקיבוץ וביישוב קהילתי בעמק יזרעאל.

כיום, אני מנהלת את היחידות לטיפולי בית במחוז צפון של 'כללית' מחוז צפון ואת המערך הפליאטיבי של כללית במחוז, הוספיס בית. 
מערך זה כולל תחום שיקום בית ומרכזי שיקום יום. האחד, בתחום המועצה והשני, בגליל. תחום נוסף הוא טיפול בחולים מורכבים וויסות מטופלים למסגרות אשפוז, במקרים מורכבים, בהם אין אפשרות למתן מענה במסגרת הקהילה. 

מזה מספר חודשים, כחלק מתפקידי, אני אחראית לריכוז המעקב אחר מטופלים חולי קורונה, בקרב מאושפזי בית ולקשר עם מרפאות ומטופלים, כאחד.

מחודש דצמבר החולף, אני משמשת כרכזת מחוזית במבצע הקורונה המחוזי בשיתוף עם חמ"ל מחוזי רב-מקצועי, בניהול מנהל המחוז ומנהלת הסיעוד המחוזית.

לאורך השנים, אני רואה בבחירת מקצועי כאחות, כבחירה הנכונה ביותר עבורי. זהו תחום בו תחושת השליחות באה לידי ביטוי באופן משמעותי; הטיפול בחולים בסוף חייהם, המפגש בבית המטופל לצד משפחתו ובסביבתו הטבעית, היכולת להעניק, לתמוך וללוות את המטופל והמשפחה ברגעים הקשים, לצד התודות מצד המשפחות, הם ה"דלק" שלי להמשיך ולתת לעוד ועוד מטופלים.

מזה מספר שנים, אני פועלת להעלאת המודעות בקרב צוותי המחוז, בעיקר בקרב אחים ואחיות, בנושא קהילת הלהט"ב. אני שותפה בפורום ארצי של הכללית – שגרירי להט"ב, לקידום הנושא ברמה ארצית. אני גאה לספר שהחל מחודש יולי החולף, פתחנו מרפאה וירטואלית 'מרפאת גוונים' לקהילת הלהט"ב.

לשמחתי הרבה, בתחום הסיעוד, בו אני עוסקת, הרוב המכריע של העובדות הן נשים, שעושות עבודה חשובה ומדהימה בנועם, במקצועיות, ברגישות ובמסירות אינסופית.

מבחינתי, זה אך טבעי שהיום, לאחר שנים רבות בתחום, אמצא עצמי בתפקיד מרכזי ב'כללית' במחוז צפון."

 

בואנה לחולל שינוי, לתרום ולהשפיע במוקדי קבלת החלטות!

למידע ופרטים נוספים, ניתן לפנות לדליה אייל, מ"מ וסגנית ראש המועצה והממונה על תחום שוויון מגדרי - daliae@emekyizrael.org.il