המועצה מעודדת נשים לקחת חלק במגוון תפקידים במגזר הציבורי ובמוקדי קבלת החלטות.
מידי שבוע, נציב זרקור ונפרסם עשייה משמעותית של נשים בתפקידים התנדבותיים במועצה וביישוביה, במטרה לעודד נשים נוספות להצטרף למעגלי ההשפעה וקבלת ההחלטות

דיאטנית מזה 15 שנים, בעלת תואר ראשון ושני בתזונה מטעם האוניברסיטה העברית, הפקולטה
למדעי החקלאות, מזון וסביבה. מטפלת בתינוקות וילדים, ובילדים בעלי צרכים רפואיים מיוחדים.

בת 41, רעיה לארי, ואמא לדניאל בת 12 וחצי שנים ולאורי בת 10, מתגוררים בעין דור.

"לאורך השנים, התמקצעתי בתחום טיפול מעניין וייחודי העוסק בהפרעות האכלה ואכילה בגיל הרך.
אני מהווה חלק משמעותי מצוותים רב מקצועיים העוסקים במלאכה, במסגרת מרפאות אכילה ייעודיות, במערכת הבריאות הציבורית, בבית החולים 'ספרא' לילדים, על שם חיים שיבא, תל השומר ובמרכז הרפואי 'ברוך פדה' פוריה טבריה. כחלק מקידום הוראת התזונה בארץ, אני מלמדת את תלמידי ההכשרה המקצועית בתזונה של משרד הבריאות וחושפת אותם לנושא החשוב של הפרעות האכילה בגיל הרך והטיפול בו. כמו כן, מרצה בקורסים שונים לאנשי מקצועות הרפואה והבריאות, ובשנים האחרונות מהווה ראשת צוות דיאטניות הילדים בבית החולים 'ספרא  לילדים, על שם חיים שיבא, תל השומר.

בשנת 2013 השתלמתי בבית החולים האוניברסיטאי בגרץ, אוסטריה, בתחום גמילה מגסטרוסטום (צינורית
הזנה) ושיקום מיומנויות אכילה פומיות, בהובלת מומחית בעלת שם עולמי בתחום. מאז ועד היום, אני מרכזת את התכנית הייחודית הזו, המתקיימת בתל השומר, בשיתוף הרופאה המומחית מאוסטריה וצוות מרפאת האכילה. זוהי תכנית מרגשת, אשר נותנת מענה לילדים מכל הארץ, הזקוקים לשיקום אכילה, לאחר חודשים ארוכים ואף שנים, בהן הפכו להיות תלויים בהזנה מלאכותית דרך צינורית, מסיבות רפואיות שונות ומגוונות.

לפני 4 שנים, החלטתי לנצל את העובדה שהפכתי "צפונית" ולהקים מרפאת אכילה גם בפריפריה. במשך שנתיים, הצוות שלי מתל השומר ואני הגענו למרכז הרפואי 'ברוך פדה' פוריה בטבריה, הכשרנו צוות מקצועי, והקמנו את מרפאת האכילה לגיל הרך. מאז ועד היום, אני הרכזת המקצועית של המרפאה במרכז הרפואי 'ברוך פדה' פוריה, אשר נותנה מענה לכל הצפון.

מבחינתי, זוהי הזדמנות לשפוך אור על תפקיד שמראש, יש בו פן מגדרי, שכן רבות מהעוסקות בתחום, כחלק ממקצועות הבריאות באופן כללי, הן נשים והן עושות עבודת קודש, חשובה ומדהימה במתן טיפול תומך רפואה.
בנועם, במקצועיות, עם המון רגישות ומסירות. הרבה מהן חוקרות, לומדות ומקדמות עצמן ואת תחומן בצורה ענווה, ומנתבות את דרכן מבלי לזנוח לרגע את בתיהן ומשפחותיהן ולראיה – תקופה מאתגרת זו (הקורונה).

לאורך כל שנות המגורים בעמק, במשך 3-4 פעמים בשבוע, אני משכימה קום ונוסעת לבית החולים 'ספרא' לילדים, בתל השומר. מקום שממלא אותי, מקצועית ורגשית. אני זוכה לעשות בדיוק את מה שאני אוהבת, באחד מבתי החולים המרכזיים והמקצועיים בארץ, וזה נותן לי סיפוק אדיר, וממלא אותי! אני מרגישה שזכיתי להביא תחום ייחודי ומעניין זה גם לפריפריה, ולתת מענה שבעיניי, היה חסר בצפון".

טל קון שדה

 

בואנה לחולל שינוי, לתרום ולהשפיע במוקדי קבלת החלטות!

למידע ופרטים נוספים, ניתן לפנות לדליה אייל, מ"מ וסגנית ראש המועצה והממונה על תחום שוויון מגדרי - daliae@emekyizrael.org.il