קבוצת הסוללים זכתה בגביע בגמר ליגת הקטרגל ע"ש אסף פוקס ז"ל מגבת

בפעם השנייה בתולדות הליגה האזורית, המתקיימת זו  השנה ה-16


בסוף השבוע החולף, התקיים משחק הגמר בליגת הקטרגל האזורית, ע"ש אסף פוקס ז"ל מגבת.

13 קבוצות החלו את הטורניר שנפרש על פני כארבעה חודשים. למשחק הגמר הגיעה הקבוצה מקיבוץ הסוללים, שייצגה את קיבוצי העמק. עבור הקבוצה מהסוללים, זהו משחק הגמר השני בתולדות הליגה. מולם התמודדה מי שזכתה בטורניר בשנה שעברה, הקבוצה מתמרת, נציגת היישובים שגברה על קיבוץ גבת במשחק חצי הגמר וכך, קיבלנו משחק גמר של הקיבוצניקים מול היישובים הקהילתיים.  

הקבוצה מהסוללים, שבדרכה לגמר עברה משוכה לא פשוטה, בדמות היישוב שמשית, הראתה עליונות לאורך כל הטורניר וניצחה 1:0 - קטן, אבל מתוק כתפוח בדבש, כסמל לקיומו של משחק הגמר על סיפו של ראש השנה.

המשחק התקיים ללא קהל, בשל מגבלות התקופה, אך עם המון תמיכה ועידוד מרחוק של כל האוהדים, שנשארו מאחור .

גמר הפלייאוף התחתון בין מזרע וחנתון לא נערך, עקב סגלים חסרים של שתי הקבוצות.

משחק הגמר הגדול התקיים בשעת ערב קרירה. שניר טליאס מהסוללים חתום על השער היחיד במשחק, שהיה מרתק וקצבי לאורך כל ארבעים הדקות ובסיומן, היה זה הקפטן עמית רוזן שהניף את הגביע הנכסף, שהוסע אחר כבוד, בפעם השנייה לקיבוץ הסוללים.

הקבוצה מתמרת זכתה גם בתואר 'גביע הגנת הברזל' לאחר שספגה את מספר השערים הנמוך ביותר למשחק בממוצע. התואר יוענק לה בטקס שיתקיים במעמד משפחת פוקס וראש המועצה אייל בצר, בהמשך השנה, אחרי סגר החגים.

תודה גדולה לכל השחקנים, המאמנים השופטים וכל השותפים לדרך.

אייל בצר ראש המועצה, שלח את ברכותיו למנצחים ולמשפחת פוקס היקרה : " בימים אלה, כשכל העיניים נשואות לנגיף הקורונה המטריד את חיינו , יש נקודות אור בודדות השומרות על שפיות ומצב רוח מרומם. אחת מהן, זו ליגת הקיץ בקטרגל ע"ש אסף פוקס ז"ל, שמתקיימת מדי קיץ ולמרות כל ההגבלות הצליחה לרקום עור וגידים, גם השנה. אני רוצה להודות לשלושת המארגנים: גילי דהן, אלעד שניידר ותומר מורן, שמדי קיץ מפשילים שרוולים ומקיימים אירוע ברוח העמק ובאהבה רבה, לזכרו של אסף ז"ל, שהיה חובב כדורגל מושבע. תודה למשפחת פוקס היקרה על ההירתמות ועל הרוח הגבית, ולמחלקת הספורט במועצה על השותפות, הליווי והתמיכה, לאורך כל הדרך ."